HomeImprezy outdoor

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju – ludzie, historie i trudne tematy

Do przeglądu zostało kilka dni, zaczynamy już 20 września i aż do niedzieli 25. warto do nas przyjechać! W miasteczku przeglądowym pojawią się ludzie gór: będą trudne tematy, zapierające dech filmy, zdjęcia z najdalszych zakątków świata.

Spotkacie gości pozytywnie zakręconych, choćby takich, którzy zabierają 2-letnie dzieci do Afryki, wspinają się przy 30-stopniowych mrozach czy zjeżdżają na nartach w Himalajach.

Wreszcie, co rzadko się zdarza, będzie okazja do rozmów na kontrowersyjne tematy, m.in. o zamknięciu doliny Baksan w Rosji i wyłączeniu szczytu Elbrusa z turystyki z powodu niepokojów uznanych za rosyjskie władze za „terrorystyczne”. Poznacie zawodników, którzy po górach biegają, a nie chodzą i będziecie mogli wyjść z nimi na trening, a na koniec dostaniecie szansę wygrania wyprawy w Himalaje. Serio!

Ludzie XVI Przeglądu Filmów Górskich

Darek Załuski – zdobywca K2 pokaże zdjęcia, filmy i opowie o zimnie w Himalajach w sierpniu 2011 roku.

Darek ZałuskiDarek Załuski

Ola Dzik – pierwsza Polka z tytułem Śnieżnej Pantery i Gasherbrumem II na koncie. Zobaczycie zdjęcia, posłuchacie relacji i spotkacie się z nią przy rozmowach o życiu.

Ola DzikOla Dzik

Davo Karnicar – pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z Mt. Everestu bez odpinania nart na całej trasie do bazy. Pokaże swój film „7 Summits” o zdobyciu Korony Ziemi i zjechaniu z tych szczytów na dwóch deskach.

Davo KarnicarDavo Karnicar

Nikolay Shustrov – organizator biegu na najwyższy szczyt Kaukazu „Elbrus Race”. Powie jak się biega i jeździ na nartach w Rosji, i dlaczego gdy rząd na Kremlu walczy z „terrorystami”, on nie może organizować zawodów w dolinie Baksan…

David Kaszlikowski i Eliza Kubarska – autorzy wielu ekstremalnych dróg wspinaczkowych.

Eliza Kubarska i David KaszlikowskiEliza Kubarska i David Kaszlikowski

Olga Morawska – żona śp.Piotra Morawskiego, autorka kilku książek, mama dwóch synów. Spotkanie z nią będzie poświęcone sile życia po życiu i opowieściom jak to jest czekać na człowieka gór.

Marcin Świerc i Piotr Hercog – rekordziści Biegu Rzeźnika, członkowie Salomon Suunto Team. Codziennie rano będzie można pobiegać w ich towarzystwie, w sobotę wystartować w zawodach Lądek Trail Running, a w przerwach porozmawiać o treningach i wszystkich niedogodnościach z tym związanych.

Anna Czerwińska – niestrudzona himalaistka, opowie min. o zdobywaniu szczytu K2 ćwierć wieku temu.

Leszek Talko i Monika Piątkowska – znani dziennikarze, u nas goście „Króliczka Wędrowniczka”, opowiedzą i pokażą jak podróżuje się nawet po egzotycznym świecie z małymi dziećmi.

Anna Milewska – aktorka, dobra dusza Przeglądu, żona śp. Andrzeja Zawady.

Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik – himalaiści, nieoficjalnie goście Przeglądu. Można będzie z nimi porozmawiać w kuluarach, prywatnie i na luzie. Jeśli tylko ich odnajdziecie…

Żyjący uczestnicy wyprawy w Karakorum z 1971 na Kyunang Chhish 7852m npm. Spotkanie poświęcone tamtym niesamowitym ludziom i ich osiągnięciom.

A także wielu innych, ciekawych gości i wspaniała publiczność. Bądźcie z nami, nie pożałujecie! Więcej informacji na www.przeglad.ladek.pl.

Monika Strojny

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0