HomeRynek outdoor

Red Bird dystrybutorem Polygiene

Firma Red Bird z Łodzi została dystrybutorem na Polskę technologii Polygine. Premiera odbędzie się na targach Bike-Expo w Kielcach.

Produkt, który do tej pory zarezerwowany był dla najlepszych marek, m.in. Polartec, Bikers, PeakPerformence, Jack Wolfskin, Salewa, będzie dostępny w Polsce zarówno jako produkt detaliczny w opakowaniach 100 ml i 200 ml oraz jako technologia możliwa do zastosowania przez producentów odzieży i sprzętu sportowego.

Polygiene

Polygiene jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych międzynarodowych dostawców technologii antybakteryjnej stosowanej w tekstyliach i innych materiałach.

Technologia antybakteryjna wykorzystuje naturalne sole srebra, które ograniczają rozwój mikroorganizmów powodujących przykry zapach odzieży, butów, czy nakryć głowy.

Co wyróżnia Polygiene od innych produktów z jonami srebra?

1. Po pierwsze można go aplikować na każdy rodzaj materiału (włókna sztuczne, poliester, poliamid, bawełna, wełna etc), na każdy rodzaj powierzchni (tkanina, dzianina, pianki, neopreny, tworzywa sztuczne).

2. Po drugie, jest to technologia TRWAŁA (pozostaje skuteczna nawet po 100 praniach kiedy zostaje zaaplikowana na etapie produkcji materiału).

3. Po trzecie jest tańsza od technologii jonów srebra zawartych w przędzy poliestrowej, oraz tańsza od tych technologii gdzie używa się specjalnych związków wiążących jony srebra z materiałem.

4. Po czwarte, jest to jedyny produkt z jonami srebra z certyfikatem bluesign, najbardziej pożądanym certyfikatem w branży tekstylnej oraz certyfikatem ECO TEX.

Spełnia najbardziej wymagające normy środowiskowe w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej. Po procesie produkcji pozostają jedynie sole srebra takie jakie naturalnie występują w przyrodzie (wodzie lub glebie).

Co to daje?

Po pierwsze, użytkownikowi końcowemu, większy komfort z używania sprzętu, odzieży i obuwia. Rzeczy te nie śmierdzą nawet przy intensywnym użytkowaniu. Wystarczy aby po treningu wyschły.

Po drugie, CHODŹ TRUDNE DO UWIERZENIA, rzeczy nie trzeba prać za każdym razem. Wyobraź sobie, że kończysz trening wieszasz je na wieszaku a na drugi dzień są już świeże!

Produkt SPRAY-ON Można stosować na wszystkie twarde powierzchnie oraz sprzęt który trudno prać. Kaski, rękawice, buty, ochraniacze, uchwyty, pianki etc. Wystarczy spryskać dokładnie i poczekać do wyschnięcia

Produkt WASH IN Do stosowania na posiadanej już odzieży, bieliźnie, akcesoriach, które łatwo prać w pralce. Wystarczy do dodać do procesu płukania niewielką ilość płynu.

Marki korzystające z technologii Polygiene


Dzięki Polygiene ubrania, buty i sprzęt, np. kaski rowerowe, jest dłużej przydatny, gdyż materiał nie jest niszczony przez bakterie i ciągłe pranie. W Polsce dostępne będą zarówno produkty detaliczne SPRAY-ON oraz WASH-IN a także sama technologia którą mogą zastosować producenci odzieży, bielizny, skarpet akcesoriów.

Dystrybutor: Red Bird, Łódź www.redbird.pl, kontakt: Arkadiusz Majewski, tel. + 42 6505 439.

Dostępna jest już polska strona Polygiene: www.polygiene.pl.

Źródło: Red Bird

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0