HomeImprezy outdoor

Bracia Pou z teamu The North Face w Brayzlii

W ramach wizyty w Brazylii bracia Iker i Eneko Pou postanowili spróbować swoich sił na dwóch charakterystycznych skałach – Corcovado ze słynną statułą Chrystusa Zbawiciela i Sugraloaf Mountain. Chciaż wybrane drogi były już wcześniej pokonywane przez lokalnych wspinaczy, nikt nie robił tego w tak „freestyle’owym” stylu jak Iker i Eneko.

Na pierwszy ogień poszła droga Totem prowadząca na Sugarloaf. Jak powiedział Eneko – Świetna wspinaczka w pięknym rejonie Urca. Długi odcinek „The slabs love you” z ruchomymi chwytami i następujący po nim „One step from space” prowadzący granitową granią są wspaniałe.

Eneko Pou na Atolio del Diablo w Corcovado (Brazylia)Eneko Pou na Atolio del Diablo w Corcovado (Brazylia)

Po dniu odpoczynku bracia udali się na Corcovado gdzie celem stała się droga Atalio del Diablo. Pierwsze trudności wspinacze napotkali już na podejściu, które utrudniały gęste zarośla. Wzmagający się wiatr zmusił ich do biwaku pod dwiema ostatnimi sekcjami, w czasie którego jedyną osłoną przed chłodem był koc termiczny towarzyszącego braciom Ralfa Cortesa.

Przy silnym wietrze i coraz wiekszej wilgotności udało im się pokonać dwa ostatnie odcinki wyceniane na 7c.

Po dwóch wspinaczkach Hiszpanie postanowili odpocząć w bardziej charakterystyczny dla Brazylii sposób – plażując, surfując i grając w piłkę nożną. Tym samym kończą świetny sezon letni, w czasie którego uczestniczyli m.in. w projekcie The North Face Exploring The Alps, w ramach którego wraz z Herve Barmassem wyznaczyli nową drogę wspinaczkową na Mont Blanc.

Totem route (8a/250 m) – S.1: 3, S.2: 7b, S.3: 5, S.4: 6c+/7 a, S.5: 6b, S.6: 7 a, S.7: 7b+, S.8: 8a.

Atalio del diablo (8a+/300m) – S.1: 6b, S.2: 8 a+, S.3: 7 a, S.4: 6b+, S.5: 7c, S.6: 7 a+/7b, S.7: 7c. 

Więcej informacji na www.thenorthfacejournal.com

Film z przejścia można obejrzeć tutaj

Jacek Będkowski 

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0