HomeImprezy outdoor

IV Maraton Beskidy na ostatniej prostej

Przygotowania IV Maratonu Beskidy wkraczają na ostatnią prostą – do startu pozostało już tylko 20 dni. 12 listopada w Radziechowach obok Zajazdu Horolna o godz. 10:00 wystartuje maraton, a dwie godziny wcześniej na tej atrakcyjnej trasie w Beskidach wystartują zawodnicy Nordic Walking na czele z Mistrzynią Świata – Elżbietą Wojciechowską.

(fot. Maraton Beskidy)(fot. Maraton Beskidy)

Na liście startowej obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. Obecnie zapisało się już ponad 200 osób. Wśród nich jest 5 zawodników, którzy ukończyli Grecki Spartathlon (246 km): Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu, Tadeusz Ruta z Łodzi, Jacek Łabudzki z Sandomierza oraz Łukasz Nowosielski z Józefowa i Aleksander Borkowski ze Świnoujścia.

Z Litwy w maratonie wystartuje znany narciarz i biathlonista Marian Kaczanowski, który przywiezie ze sobą młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Rejonu Wileńskiego, która wystartuje w biegu młodzieżowym.

Najstarszym zawodnikiem jaki pojawi się na starcie w Radziechowach jest 82-letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XI Poznań Maraton.

(fot. Maraton Beskidy)(fot. Maraton Beskidy)

Trasę maratonu bardzo malownicza zaczynamy w Radziechowach obok słynnej górki Horolna, skąd górale przepędzili Szwedów podczas Potopu Szwedzkiego.

Następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy, by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na panoramę Beskidów.

Biegnąc Doliną Zimnika napotkamy wspaniałą ścieżkę dydaktyczną LP, następnie trasa cały czas wije się serpentynami pod szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m., gdzie znajduje się najwyższy punkt, usytuowany na 23 km trasy (obok schroniska na Skrzycznym).

Od tego momentu trasa zaczyna biec w dół: Małe Skrzyczne, Malinowska Skała, Las Biały, powracamy tą samą trasą do Radziechów, gdzie przy rondzie zaczynamy biec na Golgotę Beskidów wzdłuż unikatowych stacji naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe pasmo Beskidów.

Następnie udajemy się w dół przez kamieniołom, by po chwili wbiec na drogę w Przybędzy, która zaprowadzi nas na metę przy Zajeździe Horolna.

Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi oraz dyplomem ze swoją fotografią udamy się na tradycyjnie góralską watrę i wspaniały żurek, do którego przygrywać nam będzie kapela góralska.

(fot. Maraton Beskidy)(fot. Maraton Beskidy)

Głównym organizatorem tegorocznych imprez jest Zajazd Horolna, Gmina Radziechowy-Wieprz, Gmina Lipowa oraz Miasto Szczyrk, Komandorem Edward Dudek. Do zobaczenia na trasie!

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.maratonbeskidy.pl

Baca

Patronat nad imprezą objął portal 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0