HomeRynek outdoor

Columbia wprowadza nowe technologie i produkty

Columbia Sportswear kilka lat temu postanowiła osiagnąć pozycję lidera w dziedzinie innowacji technologicznych, nawet kosztem strat ze względu na wydatki na badania i rozwój. Teraz prezentuje kolejną technologię: Omni-Wind Block, która pojawi się w odzieży jesienią 2012 roku.

W 2008 roku podjęliśmy świadomą decyzję, aby ponownie skupić się na innowacjach – mówi Dan Hanson, wiceprezes ds. globalnego marketingu marki Columbia. – Poczyniliśmy wtedy kilka śmiałych zapowiedzi, niektóre  z nich były uważane za niezgodne z charakterem marki i firmy, ale po 10 kolejnych sezonach pełnych innowacji, realizujemy to, co wtedy obiecaliśmy.

Ochrona przed temperaturą odczuwalną

Michael Blackford, wiceprezes ds. innowacji, przyznał, że jednym z celów stojących za Omni-Wind Block było zachęcenie ludzi do eksploracji outdooru w komfortowych warunkach, bez względu na ryzyko wychłodzenia spowodowane zimnym wiatrem.

Jeśli spojrzeć na prognozy, to podawane są zwykle dwa rodzaje temperatur – aktualna temperatura i temperatura odczuwalna – mówi Blackford. – Omni-Wind Block zabezpiecza właśnie przed temperaturą odczuwalną.

Columbia, Omni-Wind BlockColumbia, Omni-Wind Block

Blackford przyznaje, że istnieje wiele produktów na rynku opracowanych w celu ochrony przed zimnym wiatrem, ale oddychająca, lekka, wodoszczelna i wiatroszczelna technologia Columbii jest efektywniejsza.

Nowa technologia pojawi się w Triteca Softshell (sugerowana cena producenta 799 zł) – w modelu damskim i męskim.

Columbia, Triteca SoftshellColumbia, Triteca Softshell

Omni-Wind Block jest nową technologią membranową opartą na wodoszczelnym i oddychającym Omni-Dry. Jest w 100% wiatroszczelna i jednocześnie bardzo dobrze „oddycha”.

Membrana może być laminowana z wierzchnią tkaniną typu polar lub softshell, w celu stworzenia lekkiej warstwy odzieży pośredniej albo zewnętrznej. Dzięki membranie tkanina jest wodoodporna, jednak szwy w kurtce Triteca nie są podklejone, dlatego Columbia nie gwarantuje pełnej wodoszczelności w tym przypadku.

W Triteca Softshell zastosowano Omni-Wind Block w połączeniu z dwoma innymi technologiami Columbii. Kurtka posiada technologię Omni-Heat Thermal Reflective, której zadaniem jest zatrzymanie ciepła podczas niskich temperatur. Strategicznie rozmieszczone panele Omni-Wick EVAP mają rozproszyć tworzącą się wilgoć i zapewniać uczucie suchości.

Columbia, Triteca SoftshellColumbia, Triteca Softshell

Streczowe panele pod pachami i wzdłuż ramion zapewniają swobodę ruchu. Regulowany kaptur, przedłużony tył, wodoodporne zamki błyskawiczne i regulowane mankiety dopełniają całości w tym technicznym softshellu.

Omni-Wind Block będzie także w przyszłym roku zastosowany w linii rękawic.

Elektryczne technologie

Chociaż Omni-Heat Electric Technology stosowana jest w produktach Columbii już od pewnego czasu, zespół Blackforda nadal eksperymentuje, starając się ustalić w którym miejscu najlepiej ulokować elementy ogrzewające, aby zmaksymalizować efekt ogrzewania. Dodano także specjalny tryb rozgrzewania, dla tych którzy chcą ogrzać swoje produkty bez straty energii skumulowanej w bateriach.

Columbia wykorzystuje różne technologie na wybranych obszarach ciała na podstawie tego, czy są to tzw. zimne czy gorące strefy. Zgodnie z tym pomysłem, kilka nowych produktów wykorzystujących technologie elektryczne wyposażonych będzie w przędzę z włókien węglowych, osadzonych w sekcjach w pobliżu nadgarstków, które będą ogrzewać krew płynącą z dłoni do korpusu.

W nowym sezonie „elektryczna” kolekcja zostanie rozszerzona m.in. o nowy model kamizelki Electro Amp Core West, kurtki Electro Interchange Jacket i Circuiy Breaker II Jacket oraz rękawice Electro Amp Glove.

Columbia, Electro Amp Core WestColumbia, Electro Amp Core West

Columbia, Electro Amp Core WestColumbia, Electro Amp Core West

Columbia, Electro Amp JacketColumbia, Electro Amp Jacket


Columbia, Electro Amp JacketColumbia, Electro Amp Jacket

Pojawi się także but Bugaboot w nowej odsłonie. But zachowa cały swój klasyczny wygląd, posiadając jednocześnie przycisk, który zapala się gdy bateria ciężko pracuje ogrzewając palce.

Blackford zapowiedział również akumulatory, które będą jeszcze mniejsze i bardziej wydajne.

Nowe plecaki i puchowe kurtki

Wiosną zeszłego roku marka uruchomiła linię męskich i damskich plecaków, a jesienią 2012 roku wprowadzi kolejne, nowe modele. Między innymi utrzymany w stylu retro plecak Montlake i lekki, kompatybilny z systemem hydro plecak Wylder 15L (sugerowana cena producenta – 359 zł). W jednym i drugim modelu zastosowano na szelkach materiał Columbii – Techlight, dzięki czemu mogą być one jeszcze lżejsze.

Pojawi się także niezwykle ciepła kurtka Powerfly – model damski i męski, wypełniona puchem 800 cuin, z zastosowanymi technologiami Omni-Heat thermal reflective oraz Omni-Shield advanced repellency.

Columbia, Powerfly JacketColumbia, Powerfly Jacket

Podsumowując: Bez względu na to, czy mowa o nowym zastosowaniu elektrycznych technologii, czy Omni-Wind Block, Columbia wierzy, że popchnie do przodu także innowacje technologiczne innych firm, co jest niezwykle pozytywnym zjawiskiem. Jak zapewnia Dan Hanson, dobrze jest gdy branża się rozwija pod względem innowacyjności, a klienci mają w czym wybierać.

Źródło: Columbia, snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0