HomeNowości z rynku

Ama Dablam marki Marmot – puch w komfortowym wydaniu

Odzież puchowa króluje nie tylko w outdoorowej, ale także i w miejskiej przestrzeni. W trudnych, zimowych warunkach nie warto ryzykować – najlepiej zaufać ekspertom, takim jak marka Marmot, która odzież puchową produkuje już od 1974 roku. 

Owocem blisko czterdziestu lat doświadczenia są produkty najwyższej jakości. Należy do nich kurtka Ama Dablam, która w każdych zimowych warunkach zagwarantuje ciepło i komfort. Wypełniona najlżejszym, najcieplejszym i najbardziej ściśliwym puchem gęsim 800 cuin, oprze się mrozom, śniegom i silnym podmuchom wiatru. Techniczny krój, pozwoli na pełną swobodę ruchów – ramiona kurtki zostały wykonane w technologii Angel-Wing Movement.

Marmot, Ama DablamMarmot, kurtka Ama Dablam w akcji

Przemyślana w najmniejszym szczególe zadowoli największych profesjonalistów – dwie boczne ocieplane kieszenie na zamek, pomieszczą potrzebne drobiazgi i ogrzeją zmarznięte dłonie. Kieszeń piersiowa służy także jako pokrowiec na kurtkę, kieszeń napoleońska zadba o bezpieczeństwo ważnych przedmiotów.

Miękki i przyjemny dla skóry ochraniacz podbródka z DriClime® zapewni ochronę przed suwakiem. Kurtka została także wyposażona regulowane mankietach za pomocą taśm Velcro® i regulację dolnego ściągacza w kieszeniach. Solidny i nieprzepuszczający puchu materiał zewnętrzny Polyester Ripstop posiada impregnację DWR, zapobiegającą namakaniu tkaniny.

O najwyższy komfort termiczny dba także regulowany, ocieplany puchem kaptur, który nie ogranicza pola widzenia. 

Ama Dablam jest niezwykle popularna wśród wspinaczy, którzy nie rozstają się z nią podczas wypraw alpejskich i zimowych w Tatrach, gdzie sprawdza się przede wszystkim jako kurtka stanowiskowa. Bez obaw można także zaliczyć w niej biwak w ścianie.

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest niezwykle pakowna – dla bezpieczeństwa zawsze można ją mieć w plecaku „na wszelki wypadek”. Przy tym jest super lekka – waży jedynie 484 g. Sprawdzi się także podczas jesiennych i zimowych wieczorów pod hiszpańską skałą.

Marmot, kurtka Ama DablamMarmot, kurtka Ama Dablam

I nie tylko. Komfort zarezerwowany dawniej tylko dla specjalistów, jest już teraz w zasięgu ręki każdego. Ama Dablam ogrzeje także zimą w mieście, dzięki czemu można pod kurtkę założyć lekkie, miejskie ubranie i czuć się niezależnym od najniższych temperatur. Ciekawa kolorystyka rozjaśni szarobury pejzaż, a nowoczesny krój pozwoli wyróżnić się w tłumie pełnym czarnych, smutnych płaszczy.

W sytuacjach naprawdę ekstremalnych z powodzeniem można ją założyć jako warstwę pośrednią pod kurtkę membranową. 

Źródło: Marmot

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1