HomeImprezy outdoor

Reel Rock Film Tour 2011 Polska

Reel Rock Film Tour to w świecie wspinaczkowym wydarzenie niezwykłe, prawdziwa uczta dla miłośników filmów górskich. Od sześciu lat Reel Rock Film Tour pokazuje najciekawsze, najdziksze i najbardziej widowiskowe wyczyny wspinaczkowe i alpinistyczne jakie udało się zarejestrować w danym roku na taśmie filmowej.

Za ich produkcje odpowiedzialne są dwie amerykańskie firmy: Sender Films oraz Big UP Productions znane choćby z rewelacyjnych filmów wspinaczkowych (m.in. King Lines, Sharp End, First Ascents czy serii Dosage). W tym roku, dzięki nawiązaniu współpracy ze Studiem Filmowym Cinema Ensemble, możliwe stanie się obejrzenie filmów wchodzących w skład tegorocznego Reel Rock Film Tour także w Polsce.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że zorganizowany przez nas pokaz będzie pierwszym w odbywającym się naszym kraju, gdyż prywatnie od lat jesteśmy związani ze środowiskami górskimi, wspinaczkowymi i podróżniczymi.

Reel Rock Film Tour 2011 to sześć obrazów filmowych: legendarny wyścig po najlepszy czas na Nosie (El Capitan), historia cudownej 9-latki, która szturmem zdobywa świat bulderingu, zmagania Tommy’ego Caldwella na najtrudniejszej na świecie klasycznej drodze wielkościanowej, dzikie akrobacje szalonego slack-line’owca, który nie boi się niebezpiecznych wysokości, najbardziej odjechana wspinaczka lodowa wszechczasów oraz odyseja zimna na pakistańskim ośmiotysięczniku.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=L35qBS7XqvI]

Zapraszamy 16 lutego na godzinę 18:45 do Kina Luna w Warszawie. Bilety 17 zł (sprzedaż od początku lutego).

Kontakt z organizatorami:

Robert Kielak, e-mail: kontakt@cinemaensemble.pl, tel: 692-182-646

Bartek Tofel, e-mail: kontakt@cinemaensemble.pl, tel: 503-036-277

***

Filmy: 

  • Początki: Obe i Ashima (tyt. org.: Origins: Obe and Ashima)

Poznajcie Ashimę Shiraishi: dziewięcioletnią dziewczynkę z Nowego Jorku, która błyskotliwym szturmem zdobywa świat boulderingu. Pod troskliwym okiem pełnego pasji trenera – Obe Carriona – ta niepozorna mistrzyni miażdży konkurencję i wyznacza nowe standardy we wspinaniu. Obe zabiera ją do mekki amerykańskiego bulderingu – Hueco Tanks w Teksasie – gdzie 13 lat wcześniej sam dokonał serii topowych przejść, które wyniosły go na wspinaczkowe szczyty. Ashima dosłownie rozniesie tę miejscówkę na kawałki.

  • Wyścig na Nosie (tyt. org.: Race for The Nose) 

Witajcie w najdziwniejszej konkurencji znanej człowiekowi : zmaganiach o ustanowienie najlepszego czasu podczas wspinaczki na Nosie – legendarnej drodze na El Capitanie! Przez 50 lat najlepsi wspinacze świata stawali na rzęsach by choćby o kilka sekund pobić rekordowy czas poprzedników na tej prawie 1000 metrowej arenie pionowego granitu. Zobaczymy czy Deanowi Potterowi i Seanowi Leary’emu uda się pokonać legendarny czas 2 godzin 37 minut, na drodze która była świadkiem epickich batalii, mrożących krew w żyłach wypadków i pięknych zwycięstw. Drodze, której szybkie przejście do dziś pozostaje gorąco pożądanym trofeum.

  • Walnięty Andy (tyt. org.: Sketchy Andy)

Andy Lewis, szalony bękart amerykańskiego wspinania, nie zna strachu. Jego wyczynowe solowanie najdłuższych na świecie linii, doskonalenie kolejnych powietrznych trików i naginanie swojego sprzętu do granicy wytrzymałości przenoszą slack-lining w zupełnie nowy wymiar. Podczas gdy Andy pnie się coraz wyżej i szybciej w swoich wspinaczkach, spacerach na slacku i skokach BASEowych, ciężko jest nie zastanawiać się jak daleko jeszcze może zajść nim zrobi o jeden krok za daleko.

  • Lodowa rewolucja (tyt. org.: Ice Revolution) 

Wodospad Helmckena w Brytyjskiej Kolumbii staje się niemym świadkiem rewolucji we wspinaczce lodowej, za którą odpowiada kanadyjski maniak Will Gadd. Po ponad 30 latach wspinania w lodzie udaje mu się wreszcie zrealizować swoje najskrytsze marzenia o wspinaczce w niemożliwie przewieszonym, piekielnie trudnym lodzie. Gadd i Tim Emmett w pełnej efektownych uników walce na prawie 10 metrowych, niesamowicie kruchych soplach lodowych, otwierają najtrudniejszą na świecie lodową drogę wspinaczkową. Choć według nich to dopiero początek całkowicie nowej ery. 

  • Projekt Dawn Wall (tyt. org.: Project Dawn Wall)

Tommy Caldwell to mistrz klasycznej wspinaczki wielkościanowej. Ostatnie 10 lat swojego życia poświęcił wytyczaniu nowych dróg na leżącym w Yosemitach El Capitanie, przy okazji pisząc od nowa historię wspinania. Próba uklasycznienia kombinacji dróg Dawn Wall oraz Mescalito to wieńczący ten kawałek życia mega-projekt. Wraz z arcymistrzem bulderingu – Kevinem Jorgesonem – w pierwszej poważnej próbie przejścia „w ciągu” nowej drogi, ekspresowo przebiegną kolejne VI.6+/VI.7 wyciągi dziewiczej skały nim dramatyczna burza przeteleportuje perspektywę dokończenia wspinaczki na następny sezon .

  • Chłód (tyt. org.: Cold)

W ciągu ostatnich 26 lat 16 wypraw bezskutecznie próbowało zdobyć jakikolwiek pakistański ośmiotysięcznik w zimie. W lutym 2011 Simone Moro, Denis Urubko i Corey Richards, mimo dochodzących do -50*C mrozów oraz zasypania przez potężną lawinę, weszli na szczyt Gasherbrum II (8035 metrów n.p.m.)stając się tym samym pierwszymi ludźmi, którym udało się zrealizować to nieziemskie marzenie wielu alpinistów. Dodatkowo Richards zdołał uchwycić zarówno blaski jak i cienie tej przygody, w swoim surowym i poruszającym, pierwszo-osobowym dokumencie o współczesnym super-alpinizmie.

Źródło: wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0