HomeRynek outdoor

Bakosport zostaje dystrybutorem marki Ortovox

Firma Bakosport zostaje dystrybutorem marki Ortovox – niemieckiego producenta odzieży, akcesoriów i sprzętu lawinowego. Podczas najbliższej edycji Targów Sport Zima w Kielcach, Bakosport prezentować będzie w Hali F/16 na sezon zima 2012/2013, pełną kolekcję tego producenta oraz nowości w kolekcji dotychczas dystrybuowanych marek: Deuter, Tubbs, Darn Tough.

Firma Ortovox powstała w 1976 roku i od początku specjalizowała się produkcji detektorów lawinowych. Przez wszystkie lata Ortovox wytyczał kierunki rozwoju w elektronice lawinowej, jego detektory były innowacją na rynku.

Już w 1980 marka oddała w ręce entuzjastów gór pierwszy detektor z możliwością nadawania i odbioru na dwóch częstotliwościach, model F2 był przez ponad 2 lata niedoścignionym na rynku produktem. W następnych latach Ortovox jako pierwsza firma na świecie wprowadziła detektory z sygnałem dźwiękowym, wyświetlaczem LED.

Kolejne lata to pasmo sukcesów związanych z ofertą detektorów linii M. Kolejne innowacyjne detektory to model 3+ i S1. W 2012 roku Ortovox wprowadzi do produkcji niezwykle prosty w obsłudze i świetnej cenie model ZOOM. W ofercie znajdują się również łopaty śnieżne, sondy lawinowe oraz plecaki.

Już w latach 80-tych marka rozwijała produkcję odzieży z wykorzystaniem włókien wełnianych. Z czasem rozwój oferty doprowadził do stworzenia kompletnej oferty odzieży wierzchniej i bielizny. Te innowacyjne produkty otrzymały w 2009 podczas targów ISPO, European Ski Award, a letnia kolekcja zdobyła OutDoor Industry Award.

Ortovox, Fleece Hoody WomenOrtovox, Fleece Hoody Women

Ortovox za podstawowy materiał izolujący wykorzystuje wełnę. W bieliźnie jest to najwyższej jakości wełna z merynosów, pozyskiwana wyłącznie ze stad nowozelandzkich i australijskich. W przypadku izolacji wewnętrznej jest to wełna owiec alpejskich, pozyskiwana wyłącznie w sposób ekologiczny, od lokalnych pasterzy z zachowaniem najbardziej naturalnej metody. W lipcu 2011 roku Ortovox dołączył do grupy Schwan – STABILO, do której należy również firma Deuter.

Dotychczas na polskim rynku sprzęt lawinowy marki Ortovox był w dystrybucji firmy Tatra Trade, a odzieżą zajmowała się firma top-on. Bakosport przejmuje pełną dystrybucję marki. 

Źródło: Bakosport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0