HomeNowości z rynku

Nowy trend – softshellowe buty do biegania

Podczas ostatnich Targów Kielce Sport-Lato, marka Alpinus zaprezentowała buty z materiału Polartec Power Shield, jedne z pierwszych, w pełni wykonanych z materiału typu softshell. Od czasu tegorocznych Outdoor Retailer Winter Market można mówić, że trend ten rozwija się także wśród czołowych producentów obuwia biegowego, w tym trailowego.

Aktywności takie jak hiking, nordic walking, chodzenie w rakietach śnieżnych nie mówiąc już o trailowym bieganiu czy o bieganiu zimą, stwarzają potrzeby dla zaspokojenia których idealnie nadają się właśnie buty softshellowe – wodoodporne, ciepłe a jednocześnie dopasowane i lekkie. Podczas amerykańskich targów kilku producentów przedstawiło swoje podejście do wspomnianej koncepcji. 

Adidas Outdoor wprowadził męski model Terrex Softshell Mid ($150). Model został zaprojektowany specjalnie na warunki zimowe i oprócz softshellowej cholewki został ocieplony PrimaLoftem dla optymalnej izolacji. Podeszwa buta wykorzystuje technologię adiPRENE, która amortyzuje krok i dynamizuje wybicie.

adidas, buty Terrex Sofysgell Midadidas, buty Terrex Sofysgell Mid

Na sezon 2012 New Balance także podjął się opracowania modelu softshellowego, tym razem na bazie buta MT 110, dodając softshellową cholewkę i wodoodporny, zapinany na zamek błyskawiczny zintegrowany z cholewką kołnierz. Model nazwany W 110 (125$) zbudowany jest na minimalistycznej platformie, którą stanowi podeszwa o 4 milimetrowym spadku przedniej części względem pięty. But oferuje umiarkowane tłumienie, ale dzięki głębokiemu bieżnikowi powinien doskonale trzymać się nawierzchni.

New Balance, buty W 110 (fot. thegearcaster.com)New Balance, buty W 110 (fot. thegearcaster.com)

Snowcross (200$) to z kolei realizacja wspomnianego trendu w wykonaniu Salomona. Jest to wersja rozwojowa znanego modelu Speedcroos zaadoptowana do wymagań zimowego biegania. Ważący 360 g Snowcross wykonany jest w technologii bezszwowej z wodoodpornego materiału softshell. Zapinany na zamek kołnierz wzmocniony membrana Climashield chroni stopę przed zimnem, wilgocią i wiatrem. Agresywna podeszwa Contagrip umożliwia pewny bieg na śliskim podłożu. 

Salomon, buty SnowcrossSalomon, buty Snowcross

Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0