HomeImprezy outdoor

I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej odbędą się w dniach od 21.04-22.04.2012 r. w Słupsku. Wydarzeniem, poprzedzającym zawody, będzie konferencja (19.04-20.04.2012) z udziałem teoretyków i praktyków. Organizacja imprezy przyczyni się do promowania nowoczesnych metod ochrony drzew i pozwoli poznać specyfikę pracy polskich arborystów.

Zawody we wspinaczce drzewnej odbywają się corocznie na całym świecie, umożliwiając ich uczestnikom przyszłe starty w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.

Zawodnicy startują w pięciu konkurencjach, symulujących pracę na drzewach: praca w koronie (work climb), ratownictwo (rescue), instalacja liny (throwline), wspinaczka na czas (speed climb) i wspinaczka po linie (footlock). Najlepsi z nich biorą udział w konkurencji Masters, która jest ukoronowaniem zawodów i pokazuje prawdziwy kunszt wspinaczy drzewnych.

Zaszczyt zorganizowania I Mistrzostw Polski we Wspinaczce drzewnej przypadł w udziale Federacji Arborystów Polskich, która otrzymała aprobatę ISA i zainicjowała przeprowadzenie profesjonalnych zawodów w naszym kraju.

Organizacja I Mistrzostw Polski we Wspinaczce Drzewnej ma przybliżyć ich uczestnikom teoretyczne i praktyczne zagadnienia, związane z:

  • pielęgnacją i ochroną drzew,
  • zasadami bezpiecznej pracy w koronach drzew,
  • nowoczesnymi technikami wspinaczki drzewnej
  • i prawidłowym użytkowaniem specjalistycznego sprzętu.

Mistrzostwa cieszą się dużym zainteresowaniem potencjalnych uczestników, którzy już w kwietniu będą mierzyć się ze wspinaczami drzewnymi z całego świata. Mamy nadzieję, że impreza będzie początkiem cyklicznych spotkań, które wywołają dyskusję o nowych sposobach i możliwościach poprawy bezpieczeństwa pracy na drzewach.

Organizator:

Federacja Arborystów Polskich, ul. Legnicka 65, 50-206 Wrocław

e-mail: fap.biuro@gmail.com

strona: www.arborysta.org

 

Termin i miejsce:

Zawody: 21-22 kwietnia 2012 roku

Konferencja: 19-20 kwietnia 2012 roku

Dolina Charlotty Resort & SPA

Strzelinko 14, 76-200 Słupsk

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0