HomeNowości z rynku

Minimalistyczne buty do biegania coraz radykalniejsze w formie

Trend minimalistycznych butów do biegania rozwija się i zyskuje coraz szersze grono fanów. Marka Inov-8 wprowadziła w sezonie 2011 model Evoskin – sylikonową „rękawicę” na stopę. Teraz pojawiają się następcy.

Silikon w butach Inov-8 dopasowuje się do stopy i poszczególnych palców, działając jak druga skóra, oferując przy tym ochronę przed nierównościami terenu. Buty posiadają bieżnik przypominający linie papilarne, poprawiający przyczepność na mokrym szlaku.

Inov-8, buty EvoskinInov-8, buty Evoskin

Model jest najbardziej radykalnym butem biegowym z kolekcji Inov-8 i obywa się bez amortyzacji, bez śródpodeszwy i bez podwyższenia pięty. Idealny dla entuzjastów biegania boso.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=XhzSHZNY1fY&feature=results_main&playnext=1&list=PL8328D8A5793B2CF8]

Inov-8 Evoskin jest najbardziej minimalistycznym modelem w całej linii Inov-8, która została tak zaprojektowana, aby umożliwić płynne przejście od modeli tradycyjnych poprzez te dające coraz to mniejsze wsparcie, aż do prawdziwych minimalistycznych butów do barefoot runningu, jakimi są właśnie Evoskin.

Korzystając z fali popularności ruchu barefoot running, hiszpański producent OneMoment (01M) stworzył nowe buty podobne w koncepcji do Inov-8 Evoskin, ale bez odrębnych przedziałów na poszczególne palce. Całkowicie biodegradowalne buty 01M zachowują się jak druga skóra, chroniąc stopy i oferując jednocześnie swobodę jakiej doświadczyć można jedynie boso.

Buty OneMomentButy OneMoment

Buty wykonane są w 100% z naturalnego, biodegradowalnego plastiku, który również ulega biodegradacji. 01M produkowane są w technologii wykorzystującej wtrysk i formowanie polimerów, która umożliwia osiągnięcie grubości 1 mm dla cholewki buta i 2 mm dla podeszwy. Buty wraz z użytkowaniem adaptują się do kształtu stopy.

Antypoślizgowe podeszwy zapewniają przyczepność na śliskiej nawierzchni. Jak zapewnia producent, biodegradowalny materiał z jakiego wykonano buty jest oddychający i chroni stopy przed nadmiernym poceniem się.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=X9r2tvDJjTw]

Zespół OneMoment inspirował się podczas tworzenia tych butów rdzennymi plemionami z deszczowych lasów Amazonii, których członkowie nakładają na podeszwy stóp powłokę z naturalnego lateksu pozyskiwaną z drzew kauczukowca. Pozwala to szybko i bezpiecznie przemieszczać się przez dżunglę w porze deszczowej. Warstwa lateksu rozkłada się naturalnie, stając się częścią środowiska.

Biodegradowalne buty 01M są produkowane w 5 różnych rozmiarach unisex i w różnych kolorach (zielony, czarny, czerwony, biały, niebieski, żółty i różowy). Buty w handlu detalicznym kosztują około 10 € i można je nabyć na stronie internetowej firmy.

 Źródło: thegearcaster.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0