HomeNowości z rynku

W merynosach mróz nie taki straszny

Mroźna zima z jednej strony cieszy narciarzy, bo śnieg nie topnieje, z drugiej nasuwa problem odpowiedniego na niskie temperatury ubrania do jazdy. W takich warunkach świetnie sprawdza się naturalna, termoaktywna odzież Icebreaker z wełny nowozelandzkich merynosów, która zapewnia ciepło, ale i chroni przed przegrzaniem ciała.

Icebreaker, bluza damska Bodyfit Oasis CreweIcebreaker, bluza damska Bodyfit Oasis Crewe

Najcieplejsze ubrania (nie tylko na narty) znaleźć można w linii Bodyfit – legginsy, bluzy, a także skarpety o gramaturach dostosowanych do warunków pogodowych.

Właściwości wełny merino, pochodzącej od owiec zamieszkujących tereny wysokogórskie, Icebreaker wykorzystuje w produkcji ubrań outdoorowych już od prawie dwudziestu lat. Merynosy przystosowały się do życia w skrajnych warunkach pogodowych. Niezależnie od pory roku, ich wełna zapewnia komfort termiczny. Zastosowana w ubraniach zimą grzeje, a latem nie dopuszcza do przegrzania ciała.

Icebreaker, legginsy damskie z linii BodyfitIcebreaker, legginsy damskie z linii Bodyfit

Naturalna odzież Icebreaker cieszy się powodzeniem wśród osób uprawiających sporty zimowe. Wełna merino ma wysokie parametry oddychalności, zapewnia ciepło i odprowadza wilgoć. Ubrania te najlepiej sprawdzają się w systemie warstwowym. Dlatego w połączeniu z przepuszczającą powietrze kurtką, na stoku pozwalają uniknąć nieprzyjemnego zawilgocenia.

Na silny mróz producent poleca najcieplejsze ubrania z linii Bodyfit o gramaturze 260 g/m2. Wśród bluz polecanych na narty i snowboard znalazły się modele ze specjalnie dostosowanymi rozwiązaniami. Wyższe kołnierze rozpinane na suwak i przedłużane rękawy z otworami na kciuki zapewniają ochronę narażonych na zimno części ciała, a płaskie szwy i anatomiczny krój dają pełną swobodę ruchów.

W przeciwieństwie do wełny ze zwykłych owiec, merino ma dużo cieńsze włókna, dlatego jest bardzo przyjemna w dotyku i delikatna dla skóry. Kolekcja zimowa to także skarpety narciarskie, dostępne w różnych grubościach modele dla kobiet i mężczyzn.

Icebreaker, bluza męska Bodyfit Mondo ZipIcebreaker, bluza męska Bodyfit Mondo Zip

Co ciekawe, charakterystyczną cechą wełny merino jest odporność na pochłanianie zapachów. Jedno ubranie można nosić wielokrotnie bez prania. Testy sportowców, którzy znają Icebreakera pokazały, że nawet przez kilkadziesiąt dni. Naturalny materiał idzie w parze z ekologiczną produkcją, której wyrazem jest umieszczony na każdym egzemplarzu Baacode – kod pozwalający prześledzić drogę produkcji ubrania już od owczej fermy.

Pełną ofertę firmy można znaleźć pod adresem www.icebreaker.com

***

O Icebreakrze: Założona w 1994 r. firma Icebreaker jako pierwsza wprowadziła linie odzieży outdoorowej oparte całkowicie na wełnie owiec merynosów. W 1997 również jako pierwsza w świecie uruchomiła system bezpośredniego skupu surowca od hodowców. Dziś Icebreaker to ubrania do aktywności outdoorowych, sportów wyczynowych i odzież lifestylowa, od bielizny przez warstwy pośrednie po okrycia wierzchnie, skarpetki i akcesoria dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Siedziba Icebreakera mieści się w Wellington w Nowej Zelandii. Ubrania producenta sprzedawane są w ponad 3000 sklepów w 43 krajach świata.

Źródło: neuron.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0