HomeImprezy outdoor

Koniec ekspedycji Simone Moro i Denisa Urubko na Nanga Parbat

Długi okres złej pogody i dalsze pogorszenie warunków prognozowane na najbliższy czas skłoniły członków teamu The North Face do podjęcia decyzji o przerwaniu zimowej wyprawy na mierzący 8125 m n.p.m. szczyt Nanga Parbat w Pakistanie. 

Po kilkudziesięciu dniach spędzonych w bazie pod ścianą i na zboczach Nanga Parbat, Simone Moro i Denis Urubko wracają do Włoch. Członkowie teamu The North Face zdołali dotrzeć do obozu trzeciego położonego na wysokości 6 600 metrów n.p.m. Niestety trwające od 27 stycznia intensywne opady śniegu, połączone w wyższych partiach z silnym wiatrem i niedająca nadziei prognozą na najbliższy czas, skłoniły ich do podjęcia decyzji o przerwaniu ekspedycji. 

Wyprawa na Nanga Parbat (fot. Matteo Zenga/The North Face)Wyprawa na Nanga Parbat (fot. Matteo Zenga/The North Face)

Przygotowania, trening, odpowiednia strategia i technologia z pewnością sprzyjają takim przedsięwzięciom jak próba zimowego wejścia na Nanga Parbat – doskonale pokazała to nasza zeszłoroczna wyprawa na Gasherbrum II. Jednak w ostatecznym rozrachunku to natura i warunki decydują o sukcesie, a jeżeli właśnie one nie pozwalają osiągnąć celu to nie należy postrzegać tego jako porażki, ale jako cenne doświadczenie na przyszłość – powiedział Simone Moro.

W najbliższych dniach Moro, Urubko i towarzyszący im Matteo Zenga wykorzystają krótkie okno pogodowe do zejścia w dół doliny.

Więcej informacji na temat wyprawy znaleźć można na stronie www.thenorthfacejournal.com.

Jacek Będkowski

Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0