HomeImprezy outdoor

Startuje cykl imprez Beskidtrek Trekking Challenge

Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy” rozpoczyna cykl imprez sportowo-rekreacyjnych o nazwie Beskidtrek Trekking Challenge.

Do organizacji tego typu imprez sprowokowała konieczność szerokiej popularyzacji turystyki beskidzkiej, aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia, poprawnej sportowej rywalizacji, wymiany doświadczeń, a także integracji środowisk turystycznych i outdoorowych oraz poznawania walorów krajoznawczych i przyrodniczych regionu Beskidów.

Wszystkie imprezy będą miały charakter otwarty (mogą w nich uczestniczyć amatorzy, profesjonaliści, kluby, itp.), a zwycięzców typować się będzie w kilku różnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. W miarę możliwości terminy poszczególnych imprez będą dopasowywane do dobrych warunków pogodowych, przez co należy się spodziewać krótkich terminów od chwili ogłoszenia do czasu realizacji.

Mając na względzie panujące w górach warunki i prognozy pogodowe, pierwsza impreza o charakterze pieszym odbędzie się już w dniach 24-25 marca 2012 roku. Trasa przebiegać będzie pomiędzy Szczyrkiem a Wisłą z noclegiem w Brennej.

Rozpoczęcie imprezy i start na trasę odbędzie się 24 marca o godzinie 11:00 w Szczyrku na rynku, skąd przez Chatę Wuja Toma (729 m n.p.m.), Stołów (1035) i Schronisko PTTK na Błatniej (917) dotrzemy do Brennej.

Beskidtrek Trekking Challenge - widok na trasę z Kamiennego nad WisłąBeskidtrek Trekking Challenge – widok na trasę z Kamiennego nad Wisłą

W dniu 25 marca o godzinie 9:00 start z Brennej, skąd przez Kotarz (964 m n.p.m.), Przełęcz Salmopolską (934) i Trzy Kopce Wiślańskie (810) dotrzemy do Wisły, gdzie w Kolibie Tabu nastąpi zakończenie imprezy.

Trasa została tak zaplanowana, by wszyscy uczestnicy korzystający z komunikacji PKP mogli w niedzielę zdążyć na pociągi w Wiśle.

Celem marcowego Beskidtrek Trekking Challenge jest pokazanie, iż w okresie klimatycznego przedwiośnia, kiedy warunki turystyczne w Beskidach są zróżnicowane, także można doskonale się bawić.

Impreza ma charakter zawodów, bowiem jest połączeniem biegu górskiego czy też ekstremalnych zawodów na czas z kameralnym rajdem górskim. Wędrujemy po górach, podziwiamy piękne widoki, ale jednak towarzyszy nam dreszczyk emocji związany ze sportową rywalizacją.

Na Beskidtrek Trekking Challenge mile widziani są wszyscy – turyści młodsi i starsi, indywidualni krajoznawcy, jak i wprawieni kondycyjnie piechurzy, harcerskie drużyny wędrownicze oraz sekcje biegów przełajowych z klubów sportowych – dosłownie WSZYSCY. Takiej imprezy w Beskidach jeszcze nie było!

Organizatorzy imprezy informują, że istnieje także możliwość udziału w jednym wybranym dniu imprezy, bez konieczności noclegu.

Organizatorzy zapewniają profesjonalną obsługę imprezy, nocleg oraz ciepły turystyczny posiłek w dniu zakończenia imprezy.

Zgłoszenia i wszystkie informacje dostępne są pod adresem e-mail poznajbeskidy@beskidtrek.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 604 440 870. Informacje o Ogólnopolskiej Akcji „Poznaj Beskidy” znajdują się na stronie internetowej www.beskidtrek.pl.

 Ogólnopolska Akcja „Poznaj Beskidy”

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0