HomeRynek outdoor

Patagonia wchodzi na polski rynek

Kultowa amerykańska marka Patagonia podjęła ostateczną decyzję o wejściu na polski rynek. Oficjalnym dystrybutorem marki w Polsce została krakowska firma Raven Outdoor.

Patagonia, Inc. pochodząca z Kalifornii (USA) firma produkująca odzież i obuwie outdoorowe dla ludzi aktywnych (kolekcje letnie i zimowe). Założona została w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej i znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska Yvon’a Chouinarda (zachęcamy do lektury wywiadu z Yvon’em Chouinard’em).

Yvon Chouinard sprzedaje swój własnoręcznie wykonany sprzęt wspinaczkowy na Camp 4 w Dolinie Yosemite, lata 60. (fot. PatagoniaYvon Chouinard sprzedaje swój własnoręcznie wykonany sprzęt wspinaczkowy na Camp 4 w Dolinie Yosemite, lata 60. (fot. Patagonia Archives)

Marka jest znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów outdoorowych i działalności na rzecz ochrony środowiska. Nadrzędnym celem firrmy jest bowiem tworzenie wysokiej jakości produktów, przy minimalnym obciążeniu dla środowiska naturalnego.

Od 1996 roku Patagonia używa do produkcji swojej linii odzieży jedynie bawełny organicznej. W ramach programu „Dotacje na rzecz ochrony środowiska” firma przeznacza co roku 1% swojego rocznego obrotu na rzecz ochrony środowiska (od momentu wdrożenia programu w 1985 roku przekazano na ten cel już ok. 38 mln $ w gotówce i darowiznach rzeczowych).

W ramach programu „Praktyka dla ochrony środowiska” pracownicy firmy mają możliwość odbyć 2- miesięczną praktykę w organizacjach związanych z ochroną środowiska. W czasie tych praktyk każdy pracownik firmy otrzymuje pełną pensję.

Aby przekonać inne firmy do pójścia tą ekologiczną drogą, założyciel firmy Yvon Chouinard powołał do życia stowarzyszenie „1% for the planet”, które aktualnie ma ponad 1000 członków, z których każdy przeznacza 1% swojego rocznego dochodu na „ratowanie naszej planety” przed skutkami galopującej cywilizacji. Dla przykładu, w ciągu ostatniego roku rozrachunkowego Patagonia wygenerowała obroty w wysokości 420 mln euro (dane na kwiecień 2011). 

Poniżej podajemy dane kontaktowe polskiego dystrybutora:

Raven Outdoor S.C Rafał Ziobro, Adam Zych

ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 17e/1

31-234 Kraków

tel. +48 126285195 

Za zarządzanie marką w Polsce odpowiedzialny będzie pion firmy prowadzony przez Rafała Ziobro.

Kontakt: Rafal@ravenoutdoor.com, tel. kom. 609 777 315

Rafał Ziobro jako współwłaściciel Raven Outdoor wprowadzał do Polski m.in. takie marki jak Marmot czy Black Diamond. Był jednym z założycieli Krakowskiego Festiwalu Górskiego, a także przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora tej imprezy. Oprócz gór jego największą pasją jest pływanie długodystansowe. Na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie przepłyniecie Cieśniny Gibraltarskiej oraz Cieśniny Magellana (przepłynięcie na świecie bez pianki), a także „ucieczki” wpław z Alcatraz i Roben’s Island. 

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat kolekcji i warunków współpracy prosimy o kontakt bezpośrednio z dystrybutorem. 

Źródło: Pro Business Consulting

KOMENTARZE

WORDPRESS: 6
 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  no to majlo leży. a tak na poważnie to gratulacje i powodzenia

  • comment-avatar
   Anonim 12 lat ago

   w tym tygodniu to jakas. w tym tygodniu to jakas inwazaja marek premium do nas dociera ale bardzo dobrze im wiecej takich perelek tym lepiej

   • comment-avatar
    Anonim 12 lat ago

    tiiaaa. To ciekawe, że parę dni temu kolega miał inne zdanie na temat nowych marek Didricson i jakiejś jeszcze. Wtedy wejście tych marek to była porażka bo kto to kupi. Teraz to perelka?

    • comment-avatar
     Anonim 12 lat ago

     Jesteś z PiSu?. I do tego seksista?

    • comment-avatar
     Anonim 12 lat ago

     chyba pomyliles adresy.. chyba pomyliles adresy. Rozmowa toczyla sie odnosnie marki TNF i nie wypowiadalem sie czy marka D czy ta druga jest dobra czy zla. Zycze naprawde powodzenia.

 • comment-avatar
  Anonim 12 lat ago

  Waders. Czy spodnie Waders-Flyfishing nadają się do wspinania na wędkę?