HomeImprezy outdoor

Alpine Arc’ademy – akademia Arc’teryxa w sercu Alp

Ruszyła już strona dużego projektu realizowanego przez firmę Arc’teryx – Alpine Arc’ademy, czyli trzy dni szkoleń, wykładów i prezentacji sprzętu, a wszystko w sercu Alp w towarzystwie sportowców światowej sławy.

Impreza odbędzie się we francuskim Chamonix w dniach 8-10 czerwca 2012 roku. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach i szkoleniach dotyczących różnych aspektów alpejskiej aktywności w górach. Wśród poruszanej tematyki jest m.in. aklimatyzacja, biwakowanie, techniki poruszania się na lodowcu i w terenie wysokogórskim, techniki wspinaczkowe, odbędzie się szkolenie z autoratownictwa i ratownictwa górskiego, nawigacji GPS, uczestnicy dowiedzą się także jak przygotować się do wspinaczki na dużych wysokościach.

Szkolenia i wykłady poprowadzą doświadczeni przewodnicy wysokogórscy i światowej sławy wspinacze, w tym m.in. Ines Pepert, Nina Caprez, Isabelle Santoire, Remy Recluse, Carlo Zortea, Luka Lindic, Matthias Scherer i Jacob Slot. Swoje warsztaty będzie miał również Maciek Ciesielski, który należy do teamu Arc’teryxa.

Odbędą się także pokazy i warsztaty sprzętowe, w których wezmą udział marki: Arc’teryx, Gore-Tex, Scarpa, Petzl, Suunto oraz Primus. 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wypożyczenia i przetestowania sprzętu Arc’teryxa oraz innych czołowych firm z branży. Wieczorami będą miały miejsca seminaria i pokazy filmów. 

Bilety na poszczególne warsztaty wahają się od 35 do 80 euro (w zależności od zaawansowania danego szkolenia). Wszystkie informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: alpinearcademy.com

Źródło: Arc’teryx

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0