HomeNowości z rynku

Komfortowo, lekko, kolorowo – Polartec® Power Dry

W ofercie firm szyjących ubrania dla osób uprawiających sport rekreacyjnie bądź zawodowo, przed letnim sezonem znajdziemy wiele produktów pozwalających w pełni cieszyć się aktywnością. Nowoczesna odzież z dzianin technicznych uporała się z takimi problemami jak przegrzanie czy wilgoć. W zależności od charakteru naszej aktywności, warto rozważyć zakup koszulki czy bluzy, wykonanych z dzianin Polartec® Power Dry®. 

Głównym zadaniem Polartec® Power Dry® jest utrzymywanie wilgoci z dala od skóry. Jest to możliwe dzięki dwukomponentowej konstrukcji dzianiny – zastosowano tu dwa rodzaje przędz po jej obu stronach. Wewnętrzna powierzchnia posiada „punkty dotykowe” wchłaniające wilgoć, która jest transportowana do zewnętrznej warstwy zbudowanej z przędzy z mikrowłókien, składającej się z wielu delikatnych kapilarów, umożliwiających rozprzestrzenienie wilgoci na dużej powierzchni i odparowanie jej.

Dzięki tej technologii, odzież z Polartec® Power Dry® schnie dwukrotnie szybciej niż uszyta z bawełny. W przypadku jazdy na rowerze czy biegania, przylegający do ciała krój odzieży sprawdza się znakomicie. Koszulka czy bluza nie odkształca się i nie wydyma (z uwagi na wysoką przepuszczalność powietrza) od wiatru, a techniczne właściwości dzianiny mogą w pełni spełniać swoją funkcję.

Koszulka Cotopaxi Zip Tee i bluza Cotopaxi Zip Pull Men marki Mammut

Bardzo wygodna, funkcjonalna koszulka techniczna z krótkim rękawem idealnie sprawdzi się w trakcie jazdy na rowerze. Doskonale oddycha a zapinany pod szyją na zamek pozwala na dodatkową wentylację.

Mammut, koszulka Cotopaxi Zip TeeMammut, koszulka Cotopaxi Zip Tee

 • Dzianina: Polartec® Power Dry®
 • Dostępne kolory – koszulka: czerwony, pomarańczowy, zielony, niebieski, czarny
 • Dostępne rozmiary: S – 2XL
 • Cena brutto: 299 zł

Miękka, wygodna, doskonale oddychająca bluza z długim rękawem – podobnie jak koszulka – może być zarówno zakładana bezpośrednio na ciało jak stanowić drugą warstwę.

 • Dzianina: Polartec® Power Dry®
 • Dostępne kolory: czerwona (fire), szafirowa (twilight) i czarna
 • Dostępne rozmiary: S – 2XL
 • Cena brutto: 299 zł

Gdzie kupić?: www.mammut.com.pl; www.climbrock.pl 

Bluza Midweight Zip Neck LS marki Marmot

Ta męska bluza z Polartec® Power Dry® z Cocona® Performance Technology może być noszona bezpośrednio na ciało; miękka i elastyczna idealnie dostosowuje się do kształtu ciała. Jest ciepła, oddycha a jednocześnie idealnie odprowadza wilgoć i nieprzyjemny

Marmot, bluza Midweight Zip Neck LSMarmot, bluza Midweight Zip Neck LS

 • Dzianina: Polartec® Power Dry® z Cocona® Performance Technology
 • Dostępne kolory: czarny, niebiesko-granatowy
 • szaro-grafitowy
 • Dostępne rozmiary: S – XL
 • Cena brutto: 229 zł

Gdzie kupić?: http://www.marmot.eu; www.termoaktywne.net.pl

Bluza Snake Eyes marki The North Face

Męska bluza z Polartec® Power Dry® High Efficiency, nowej wersji dzianiny Polartec® Power Dry®, która odprowadza wilgoć z ciała błyskawicznie. Wewnętrzna warstwa zbudowana z systemu sześcianów, sprawia, że bluza zapewnia ciepło i jeszcze lepiej oddycha. Lekka, miękka i elastyczna. Dwie boczne kieszonki i jedna na piersi umożliwiają trzymanie w nich podręcznych przedmiotów.

The North Face, bluza Snake EyesThe North Face, bluza Snake Eyes

 • Dzianina: Polartec® Power Dry® High Efficiency
 • Dostępne kolory: niebieski, szary, czarny
 • Dostępne rozmiary: S – XL
 • Cena brutto: 449 zł

Gdzie kupić?: sklep firmowy The North Face (DH Arkadia, Warszawa), www.8a.pl

Jak to działa?

Wszystkie typy dzianin Polartec® Power Dry® charakteryzują się opatentowaną dwukomponentową konstrukcją, w której zastosowano dwa różne rodzaje przędz po obu stronach materiału. Zróżnicowane powierzchnie mają różne zadania: pierwsza odprowadza wilgoć, druga szybko ją odparowuje. Zarówno dzianina Polartec® Power Dry® jak Polartec® Power Dry® High Efficiency zostały stworzone z myślą o tym by zapewnić skórze komfort utrzymując wilgoć z dala od niej. 

Polartec ®Power Dry®


Polartec® Power Dry® High Efficiency


Polartec® Power Dry® High Efficiency różni się od Polartec® Power Dry® wewnętrzną warstwą opartą na systemie sześcianów, który sprawia, że bluza jest cieplejsza, jeszcze lżejsza, odprowadza wilgoć błyskawicznie i jeszcze bardziej zwiększą przepuszczalność powietrza.

 Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0