HomeNowości z rynku

Mammut – liny wspinaczkowe na 150 lat firmy

Od prawie 150 lat liny Mammuta są przykładem bezkompromisowego dbania o najwyższe standardy jakości i produkcji. Teraz, z okazji 150 rocznicy marki wyprodukowana została limitowana edycja lin wspinaczkowych.

W wyposażeniu każdego wspinacza dwa elementy odgrywają kluczową rolę – są nimi lina oraz uprząż. W produkcji sprzętu, który odpowiada za bezpieczeństwo firma Mammut szczególną uwagę kładzie na jakość swoich produktów. Dlatego też wszystkie liny produkowane są w Szwajcarii z wykorzystaniem najlepszych przędzy z włókien poliamidowych.

Warto zaznaczyć, że Mammut to nie tylko szwajcarska jakość i stu procentowa niezawodność podczas długiego okresu żywotności. To również ciągły rozwój nowych technologi w produkcji lin, które zasłużenie otrzymały wiele prestiżowych nagród podczas niezależnych testów.

MAMMUT Swiss Rope 9,5 mm

Z okazji 150 rocznicy MAMMUTA wyprodukowana została limitowana edycja lini w kolorystyce szwajcarskiej flagi. Uniwersalna lina pojedyncza znanego z najwyższej jakości swych wyrobów szwajcarskiego producenta. Znakomicie spisuje się w skałach, jak i górach.

Mammut, lina Swiss RopeMammut, lina Swiss Rope

Zastosowana technologia superDRY™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami. Opatentowana przez Mammuta technologia impregnacji zarówno rdzenia jak i koszulki, znacznie zwiększa trwałość liny, pomaga zachować parametry oraz miękkość, wydłużając żywotność.

Przeznaczenie: wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm.

MAMMUT Golden Rope 9,5 mm

Kolejna lina jubileuszowa MAMMUTA wyprodukowana na bazie liny Infinity w limitowanej edycji Gold. Ultralekka lina przeznaczona do zastosowań wszędzie tam gdzie liczy się waga, charakteryzuje się doskonałym prowadzeniem i czuciem.

Mammut, lina Golden RopeMammut, lina Golden Rope

Zastosowana technologia COATINGfinish™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami, skutecznie podnosi parametry liny i zwiększa trwałość. Wykorzystana unikalna technologia polegająca na powlekaniu teflonem poszczególnych włókien liny sprawia, że znacznie zmniejszone zostaje tarcie wewnątrz liny (pomiędzy poszczególnymi włóknami i splotami) w chwili naciągania się liny, podczas odpadnięcia.

Przeznaczenie: wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm.

MAMMUT Transformer 9,8 mm 

Lina wyprodukowana z włókien pozostałych w procesie produkcyjnym lin. Materiał poddany zostaje obróce, co umożliwia jego dalsze wykorzystanie w produkcji lin. Takie rozwiązanie pozwala zagospodarować sporą ilość pełnowartościowych włókien, które wcześniej były wyrzucane. Nalezy podreślić fakt, że w wyniku „transpofrmaacjki“ włókiem otrzymujemy splot o zmiennym, losowym kolorze, dzięki czemu każda wyprodukowana lina jest inna i niepowtarzalna!

Mammut, lina TransformerMammut, lina Transformer

Bardzo trwała, uniwersalna lina pojedyncza z dużym zapasem bezpieczeństwa, niską siłą graniczną oraz doskonałym prowadzeniem i czuciem. Zastosowana technologia COATINGfinish™ zapewnia maksymalną ochronę liny przed działaniem wody oraz zabrudzeniami, skutecznie podnosi parametry liny i zwiększa trwałość.

Wykorzystana unikalna technologia polegająca na powlekaniu teflonem poszczególnych włókien liny sprawia że znacznie zmniejszone zostaje tarcie wewnątrz liny (pomiędzy poszczególnymi włóknami i splotami) w chwili naciągania się liny, podczas odpadnięcia.

Lina Transformer została nagrodzona w konkursie ISPO Award 2012.

Przeznaczenie: wspinanie sportowe, wspinaczka skalna i górska, alpinizm.

Źródło: Mammut 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0