HomeNowości z rynku

Nowa kolekcja Patagonii – na targach OutDoor i w Krakowie

Od jesieni na polskim rynku outdoorowym pojawi się długo oczekiwana amerykańska marka Patagonia. Już teraz fani marki mogą zapoznać się z jej najnowszą kolekcją, a sklepy przymierzać się do pierwszych przedzamówień.

Pochodząca z Kalifornii Patagonia została założona w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej i znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska Yvon’a Chouinarda. Marka jest znana zarówno z wysokiej jakości produktów outdoorowych, jak i z działalności na rzecz ochrony środowiska. 

Jesse Huey na Sheer Lunacy, Toquerville Tower, Zion National Park, Utha (for. CHRIS BROWN)Jesse Huey na Sheer Lunacy, Toquerville Tower, Zion National Park, Utha (for. CHRIS BROWN)

Od 1996 roku Patagonia używa do produkcji swojej linii odzieży jedynie bawełny organicznej, zaś w ramach programu „Dotacje na rzecz ochrony środowiska” firma przeznacza co roku 1% swojego rocznego obrotu na rzecz działań ekologicznych. 

Wśród produktów marki znajdziemy sprzęt i odzież przeznaczoną do aktywności wspinaczkowej i alpinistycznej, na górskie trekkingi, narciarską, do biegów trailowych, yogi, surfingu, a także do wędkarstwa muchowego oraz produkty dla aktywnych turystów. 

Nowa kolekcja produktów w góry

W nowym sezonie, i jednocześnie pierwszym w Polsce, Patagonia wprowadza zupełnie nowe modele, jak i udoskonala znane klasyki.

Na prośbę ambasadorów marki (do których należą wybitni wspinacze i alpiniści) do kolekcji wraca 3-warstwowa kurtka M10, która w nowym wydaniu będzie jeszcze lżejsza (224 g). Kurtka została uszyta z nylonu typu ripstop z wykończeniem Deluge DWR. Wyposażona w wodoszczelny, pełnej długości zamek, regulowany kaptur, który sprawdza się także z kaskiem wspinaczkowym oraz regulowane mankiety i regulowany dół kurtki.

Patagonia, kurtka M10Patagonia, kurtka M10

Dla komfortu użytkownika w okolicach szyi i podbródka wnętrze kurtki zostało wyściełane tkaniną Microfleece. M10 ma także na piersi kieszeń zamykaną na wodoszczelny zamek. 

Również kolekcja Torrentshell wzbogaci się o nowe produkty i odświeżone modele. W przyszłym sezonie do kolekcji dołączy m.in. Torrentshell Stretch Jacket – techniczna kurtka do wymagających trekkingów i szybkich wspinaczek, uzupełniające ją Torrentshell Stretch Pants oraz Torrentshell Plus Jacket – modele najbardziej wytrzymałe ze wszystkich produktów Torrentshell. Nowy krój i dodatki uzyskają natomiast Torrentshell Jacket i Pants oraz Torrentshell Pullover.

Patagonia, kurtka Torrentshell Plus JacketPatagonia, kurtka Torrentshell Plus Jacket

Patagonia, kurtka Torrentshell JacketPatagonia, kurtka Torrentshell Jacket

Patagonia, męska i damska kurtka Torrentshell Stretch JacketPatagonia, męska i damska kurtka Torrentshell Stretch Jacket 

Torrentshell Stretch Jacket została wykonana z 2,5-warstwowego laminatu na bazie nylonu ripstop wraz z 2,5-warstwowymi stretchowymi panelami na ramionach i na barkach – dla zwiększenia komfortu ruchu.

Podobnie jak M10, także ten model został wyposażony w wodoszczelny, pełnej długości zamek oraz regulowany kaptur z wysoką gardą. Kaptur sprawdza się także z kaskiem wspinaczkowym. Torrentshell Stretch Jacket ma regulowane mankiety i dół kurtki, w okolicach szyi i podbródka wnętrze kurtki zostało wyściełane tkaniną Microfleece. Dla jeszcze lepszej wentylacji zastosowano zamki wentylacyjne pod ramionami. Do tego kurtka posiada kieszeń piersiową oraz dwie kieszenie z długimi zamkami po bokach kurtki. Torrentshell Stretch Jacket waży 388 gramów.

Zarówno kurtka M10, jak i produkty z kolekcji Torrentshell spełniają Patagonia H2No® Performance Standard, zgodnie z którym odzież ta ma najwyższe parametry oddychalności, wodoszczelności oraz wytrzymałości. Parametry te zostały potwierdzone wymagającymi testami. 

W przyszłym sezonie udoskonalona zostanie również DAS Parka, a uzupełnia ją nowe DAS Pants

Patagonia, kurtka DAS ParkaPatagonia, kurtka DAS Parka

Wypełniona PrimaLoft Synergy (120 g), a w ramionach i na klatce piersiowej dodatkowo PrimaLoft One (60 g) DAS Parka wyposażona została w regulowany, kompatybilny z kaskiem kaptur, z wysoką gardą. Model ten ma także pełnej długości, dwustronny zamek, chroniony listwą przed wiatrem, a pod brodą osłonięty patką, dwie wypełnione ociepliną kieszenie boczne, dwie kieszonki od wewnątrz kurtki oraz kieszeń piersiową. DAC Parka waży 669 g.

W przyszłym sezonie po raz pierwszy pojawi się także model damski tej kurtki. Debiutem będą również wypełnione PrimaLoft One (100g) spodnie DAC Pants. Model jest wyposażony w dwustronne zamki na pełnej długości nogawek, wewnątrz których są także dodatkowe elastyczne mini-ochraniacze. Spodnie są wiatroszczelne, wodoodporne i ważą 434 g.

Patagonia, spodnie DAS PantsPatagonia, spodnie DAS Pants

Patagonia na polskim rynku

Patagonia długo szukała dystrybutora na polskim rynku. Wreszcie swoją markę powierzyła w ręce firmy Raven Outdoor z Krakowa, dystrybuującą dotychczas produkty marek Marmot, Black Diamond, SmartWool, Aku, Robens, czy Trek’n Eat. 

Przedstawiciele Raven Outdoor będą obecni na stoisku Patagonii podczas targów OutDoor 2012 we Friedrichshafen, w hali B2 na stoisku 200. W Krakowie dostępny jest także dla zainteresowanych przedstawicieli sklepów showroom, gdzie można zapoznać się z najnowszą kolekcją Patagonii. W obu kwestiach należy skontaktować się z Rafałem Ziobro (Rafal@ravenoutdoor.com, tel. kom. +48 609 777 315)

Więcej informacji o marce na stronie: www.patagonia.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0