HomeImprezy outdoor

Przed adidas Terrex Team Poland kolejne wyzwanie: On-Sight Adventure Race 2012

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski z adidas Terrex Team Poland dokładnie o północy w nocy z 6 na 7 lipca wystartują w 200-kilometrowym rajdzie przygodowym On-Sight Adventure Race 2012.

Przed nimi kilkanaście godzin ścigania non-stop – biegiem, na rowerach, kajakach, rolkach i wpław. Największymi trudnościami tego rajdu będą olbrzymi dystans i zabójcze tempo.

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski z adidas Terrex Team PolandMagdalena Ostrowska-Dołęgowska i Krzysztof Dołęgowski z adidas Terrex Team Poland


z adidas Terrex Team Poland wystartują z Lubniewic, niewielkiej miejscowości w województwie lubuskim położonej nad jeziorami Lubiąż i Krajnik. Ta lesista kraina z pewnością będzie wymagać od uczestników rajdu dużej orientacji w terenie.

Wyścig rozpocznie się w piątek (6 lipca) o północy, od początku tempo rajdu będzie bardzo szybkie.

Rajd rozpocznie się 60-kilometrowym etapem rowerowym, ludzie będą pędzić jak wariaci, trzeba będzie zachować zdrowy rozsądek i nie pogubić się – mówi Magda.

Intrygująco brzmi 5-kilometrowy „etap niespodzianka” – nie wiem czego się spodziewać, ale na pewno będzie zabawnie, może hulajnogi albo nartorolki? Myślę, że rajd rozstrzygną dwa kolejne etapy – 40 km rolko-trekkingu i 30 km trekkingu. Z pewnością nie da się wszystkiego robić na rolkach, przewagę będą mieli ci, którzy naprawdę dobrze jeżdżą. Mam nadzieję, że na trekkingu sporo zyskamy – dodaje.

Po ukończeniu 30 km biegu, czeka ich pływanie – 800 metrów i biegna orientację – 7 km. – Nie jesteśmy najlepszymi pływakami, ale na orientację radzimy sobie nieźle – mówią zawodnicy. Kończący imprezę etap to 50 km jazdy na rowerze.

Większość trasy zespół musi pokonać wspólnie – nie rozdzielając się, wyjątkiem i zagraniem nietypowym dla rajdów przygodowych jest etap, w którym uczestnicy biegną i płyną – wtedy mogą rozdzielić się i zdecydować kto pływa, a kto biega na orientację.

Na liście startowej trasy MASTERS znajduje się 9 zespołów, z którymi zmierzy się adidas Terrex Team Poland. Zespół jest dobrze przygotowany. Krzysztof Dołęgowski już kilkakrotnie zwyciężał w 100-kilometrowym biegu na orientację Kierat po ścieżkach i bezdrożach Beskidu Wyspowego.

Magdalena Ostrowska-Dołęgowska w czerwcu triumfowała w kategorii „najlepszy zespół kobiecy” kultowego Biegu Rzeźnika (80 km), ustanawiając wraz z Agnieszką Korpal rekord trasy damskich zespołów – i ma ochotę na kolejne zwycięstwa. 

200-kilometrowy rajd będzie miał dla drużyny charakter sprawdzenia formy i mocnego treningu przed głównym wydarzeniem tego sezonu – ekspedycyjnym rajdem przygodowym Endurance Quest w Finlandii. W ciągu 6 dni – od 24 do 29 lipca – we czwórkę wraz z Jakubem Wolskim (doświadczonym podróżnikiem i sportowcem) i Krzysztofem Łakomcem (inicjatorem i organizatorem Ogólnopolskich Zawodów Wspinaczkowych ANTYGrawitacja), zespół adidas Terrex Team Poland będzie się ścigał na bardzo trudnej 600-kilometrowej trasie.

 Źródło: adidas

 

*** 

Partnerem ON-SIGHT Adventure Race jest Polish Outdoor Group. Patronat medialny nad imprezą objął portal 4outdoor.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0