HomeNowości z rynku

Jesień i zima z Polartec®

Nowoczesne technologie ale także najnowsze sportowe trendy to cechy szczególne odzieży wykonanej z dzianin Polartec® na sezon jesień-zima 2012/2013. Materiały Polartec® znajdziemy w modelach stworzonych przez różnych projektantów i w kolekcjach odzieży światowych oraz uznanych marek sportowych. Poniżej prezentujemy kilka ciekawych propozycji na zbliżające się wielkimi krokami chłodne dni.

Bluza 29 warm4 up-cycled marki Norrona, jest wykonana z 40 plastikowych butelek PET przetworzonych we współpracy Polartec z firmą Unifi przy projekcie, w ramach którego powstała dzianina Polartec® Wind Pro® wykonana z surowców wtórnych.

Norrona, damska bluza 29 warm4 up-cycledNorrona, damska bluza 29 warm4 up-cycled

Norrona, męska bluza 29 warm4 up-cycledNorrona, męska bluza 29 warm4 up-cycled

Wewnętrzna strona Polartec® Wind Pro® posiada wykończenie typu High Loft zapewniające większą ilość ciepła bez wzrostu wagi kurtki. Dzięki temu, dzianina Polartec® Wind Pro® jest 4-krotnie bardziej wiatroodporna niż tradycyjny polar a jednocześnie oddychająca, trwała i nie wchłaniająca wody ani śniegu. Kurtka 29 warm4 up-cycled jest niezwykle wszechstronną kurtką i spwardzi się o każdej porze roku.

Ciekawostka: W procesie produkcji Polartec® Wind Pro® nie tylko dzianina była pro-eko, koszty energii zostały zredukowane o 20% w stosunku do kosztów wytwarzania czystego poliestru.

Bluza Ide marki Milo uszyta z Polartec® Power Stretch® świetnie spisze się w chłodniejsze dni. Elastyczny materiał zapewnia optymalne dopasowanie do sylwetki niezależnie od tego, czy zdobywasz właśnie szczyt, mkniesz w dół na nartach czy biegasz po parku lub górach.

Milo, damska bluza IdeMilo, damska bluza Ide

Polartec® Power Stretch® gwarantuje Ci pełną swobodę ruchów. Od środka materiał jest przyjemny w dotyku, a na zewnątrz gładki, co zwiększa jego wytrzymałość. Ponadto gwarantuje dobrą oddychalność, aby twoja skóra miała zapewniony komfortowy klimat, nawet w trakcie intensywnego wysiłku. Bluza posiada małą kieszonkę z suwakiem. Zamek do 1/3 wysokości pozwala na lepsze pozbycie się nadmiaru ciepła np. w trakcie trudniejszych podejść.

Kurtka Polar Hooded marki The North Face jest zgrabną, krojem dopasowaną do kształtu ciała hybrydową kurtką typu soft shell. Polar Hooded łączy właściwości odprowadzania wilgoci charakterystyczne dla polarów, ochronę przed warunkami atmosferycznymi soft shelli z ciepłem puchowych kurtek. W rezultacie powstał najcieplejszy, najlżejszy i wysoce kompresyjny soft shell na rynku.

The North Face, kurtka Polar HoodedThe North Face, kurtka Polar Hooded

Główna część tego modelu jest wykonana z dzianiny Polartec® Power Shield® High Loft, która dzięki rewolucyjnej technice laminowania jest o 25 % cieplejsza i jednocześnie o 25 % lżejsza. Aby zapewnić izolację termiczną bez ograniczania oddychalności i transportu wilgoci z przodu i z tyłu, pod ramionami i w kapturze kurtki wykorzystano nową wersję dzianiny Polartec® Thermal Pro®.

W odróżnieniu od klasycznej izolacji syntetycznej lub puchu, ta wersja dzianiny Polartec® Thermal Pro® jest bardzo stabilna. Dzięki temu, firma The North Face mogła połączyć ją z bardziej „otwartą”, oddychającą dzianiną od wewnątrz a tym samym znacząco poprawić transport wilgoci i wyeliminować charakterystyczną dla większości puchowych kurtek „barierę dla wilgoci”.

Kurtka i spodnie Uphill francuskiej marki Eider to zewnętrzna odzież techniczna, która zdobyła uznanie profesjonalistów. Skoro oni są zadowoleni z użytkowania tego zestawu to amatorzy z pewnością docenią jego możliwości. Nie koniecznie trzeba być alpinistą żeby sprawdzić możliwości Uphill. Spędzając cały dzień na stoku warto mieć odzież, która gwarantuje komfort użytkowania w każdych warunkach. A jest to możliwe dzięki Polartec® NeoShell® – czyli najnowszego i najbardziej oddychającego oraz wodoodpornego materiału dostępnego na rynku.

Eider, spodnie UphillEider, spodnie Uphill

Eider, kurtka UphillEider, kurtka Uphill

Dla zwiększenia funkcjonalności zestawu Uphill w róznych miejscach wykorzystano dwie różne wersje dzininy: aby zapewnić lepszą elastyczność użyto Polartec® NeoShell® stretch woven, natomiast lepszą odporność na otarcia i uszkodzenia mechaniczne gwarantuje Polartec® NeoShell® ripstop stretch.

Bluzy Schneefeld i Eiswand Zip Pull Light marki Mamut. Wykonane z najlżejszej, dostępnej wersji Polartec® Power Dry® High Efficiency™. Bluzy Schneefeld i Eiswand Zip Pull Light stanowią idealną termoaktywną warstwę podstawową, która zapewnia odpowiedni stosunek ciepła do wagi dzianiny, błyskawiczny transport wilgoci i czas schnięcia.

Mammut, bluza SchneefeldMammut, bluza Schneefeld

Mammut, bluza Eiswand Zip Pull LightMammut, bluza Eiswand Zip Pull Light

Wszystko to sprawia, że te bluzy zapewnią ich użytkownikom komfort w każdych warunkach. Polartec® Power Dry® High Efficiency™ – nowa wersja dzianiny Polartec® Power Dry® – ma za zadanie błyskawicznie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Od swej poprzedniczki różni się tym, że jej wewnętrzna warstwa jest zbudowana z systemu sześcianów, który sprawia, że dzianina jest cieplejsza, lżejsza, zajmuje mniej miejsca w plecaku i jeszcze lepiej oddycha.

Źródło: Polartec

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0