HomeImprezy outdoor

The North Face Polish Freesking Open 2013

W każdym sporcie są imprezy, które mają status prawdziwych klasyków zajmujących stałe miejsce w kalendarzu najlepszych zawodników. Jednym z takich wydarzeń jest The North Face Polish Freeskiing Open, najważniejsze zawody freeskiingowe w Europie Środkowo – Wschodniej, które w tym sezonie odbędą się już po raz 10. z rzędu! 

Historia The North Face Polish Freeskiing Open jest trochę jak historia freeskiingu. Zaczęło się od grupy zapaleńców, na których wszyscy patrzyli z lekkim zdziwieniem, a dotarliśmy do momentu, w którym PFO jest jedną z największych imprez sportowych odbywających się zimą w Polsce. Freeskiing od zakręconej „zajawki” ewoluował do pełnoprawnej konkurencji olimpijskiej. W roku, w którym świętujemy dziesięciolecie imprezy, narciarze po raz pierwszy starać się będą o kwalifikację na Igrzyska w dwóch freeskiingowych konkurencjach – slopestyle’u i halfpipie. Mamy sporo powodów by The North Face Polish Freeskiing Open 2013 było wyjątkowe – zapowiada Andrzej Lesiewski, pomysłodawca i główny organizator imprezy.

Dla przeciętnego widza, który wybierze się 25 lub 26 stycznia 2013 roku na stok Harenda w Zakopanem, gdzie po raz 4. z rzędu odbędzie się impreza, wyjątkowa będzie już sama rywalizacja na potężnej skoczni, zbudowanej specjalnie na zawody.

The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomasz Gola/fikcja.pl)The North Face Polish Freeskiing Open (fot. Tomasz Gola/fikcja.pl)

Nie codziennie widzi się przecież narciarzy, którzy w czasie lotu na odległość 30 metrów, ponad 6 metrów nad śniegiem wykonują skomplikowane ewolucje. Równie rzadko w Polsce pojawia się kilkudziesięciu najlepszych narciarzy w Europie!

Zawodnicy przyjeżdżają do Zakopanego z wielu powodów. Najlepsi Polacy rywalizują o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu. Dla gości zza granicy jest to szansa by zdobyć punkty w międzynarodowym rankingu AFP. Na czołówkę czekają jedne z najwyższych nagród pieniężnych na zimowych zawodach organizowanych w Polsce. Dla większości jednak najważniejsza jest wyjątkowa atmosfera jaka panuje w czasie The North Face Polish Freeskiing Open.

Jak mówi Lesiewski:

Kiedy rozmawiamy z zawodnikami zza granicy zawsze wspominają o tym z jak ciepłym przyjęciem spotkali się w Polsce. Dla nich jest to trochę egzotyczna podróż i nie za bardzo wiedzą czego mogą się spodziewać. Potem zazwyczaj przeżywają miłe zaskoczenie, chwalą ludzi, imprezę i klimat jaki tutaj panuje. Dla ekip z Wielkiej Brytanii czy Szwajcarii, wyprawa do Polski pod koniec stycznia staje się powoli tradycją.

The North Face Polish Freeskiing Open to dwa naprawdę intensywne dni na stoku Harenda. Kiedy kończą się loty na skoczni, zawodnicy przenoszą się na ustawione obok przeszkody, gdzie zgromadzona publiczność może z bliska obserwować ich widowiskowe tricki. Atmosferę przez cały czas podkręca didżejski skład ukryty w tętniącym energią namiocie z charakterystycznymi dwoma czerwonymi bykami.

The North Face Polish Freeskiing Open 2012: Rico Schuler (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)The North Face Polish Freeskiing Open 2012: Rico Schuler (fot. Tomek Gola/fikcja.pl)

W tym roku emocje nie skończą się jednak na stoku. Miasto Zakopane, oficjalny partner imprezy, przez kilka dni będzie freeskiingowym centrum Europy. Każdego wieczora będzie można obejrzeć najnowsze filmowe produkcje o tematyce narciarskiej oraz pokazy zdjęć związanych z historią imprezy. Na zawodników i publiczność czeka też kilka specjalnych niespodzianek przygotowanych na 10 – lecie The North Face Polish Freeskiing Open.

Więcej informacji już wkrótce na www.pfopen.pl

 ***

The North Face Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. Jest najstarszą cykliczną imprezą tego typu w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy. Stale rosnący poziom wykonywanych tricków oraz największe skocznie jakie powstają w ciągu sezonu w naszym kraju sprawiają, że zawody PFO to z pewnością jedna z najbardziej widowiskowych imprez zimowych w Polsce.

Sponsorzy: The North Face, Armada Skis, Red Bull

Partnerzy: Miasto Zakopane, PZN, Harenda, AFP, Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0