HomeRynek outdoor

Zarząd Euromark Polska zdecydował o złożeniu wniosku o upadłość spółki

Zarząd Euromark Polska S.A. informuje, iż w dniu 28 listopada 2012 r. podjął decyzję o złożeniu wniosku o upadłość Spółki. Decyzja Zarządu jest pochodną sytuacji, w jakiej znalazła się Spółka w związku z utratą finansowania ze strony banków kredytujących jej działalność, o czym Spółka informowała w poprzednich raportach bieżących oraz jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym, oraz coraz mniejszą – w ocenie Zarządu – szansą na wypracowanie porozumienia między Spółką a ww. bankami.

W sytuacji, gdy Spółka wejdzie w posiadanie informacji umożliwiających Zarządowi rozstrzygnięcie, czy wniosek będzie dotyczył upadłości z możliwością zawarcia układu czy likwidacyjnej, Spółka niezwłocznie poinformuje o tym opinię publiczną. 

Źródło: Euromark Polska S.A.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 17
 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  A jednak….. No to zajeb…. ładny prezent na Mikołaja zrobili….mam nadzieje że utrzymamy się z towarem chociaż do wiosny ;/

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  trzeba zacząć szukać nowej. trzeba zacząć szukać nowej pracy 🙁 szkoda, że dowiaduję się o tym w taki sposób…

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  … and then we. … and then we die.

  http://www.youtube.com/watch?v=2kuna7sC5ek

  Cóż, życie… tutaj też dobiją. I tak było warto.

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Ciekawe, co z markami?. Ciekawe, czy kros kupi od syndyka znaki towarowe Campus i Alpinus i będzie próbował cokolwiek robić pod tymi brandami. Tradycja i rozpoznawalność marek olbrzymia – jakość produktów w ostatnich latach fatalna. To trochę tak (zachowując odpowiednia skalę oczywiście), jakby ktoś chciał otworzyć normalny, porządny bank pod nazwą Amber Gold, bo znana nazwa 🙂

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Psze Pana… Właśnie w. Psze Pana… Właśnie w ostatnich latach z jakością było całkiem nieźle. Poza tym na większość produktów Alpinusa była (jest) dożywotnia gwarancja producenta. Więc, chyba to nie o ten „problem” Tobie chodzi. A skoro nie zamierzasz sam przejąć tych logotypów – to co się martwisz? Pewnie się znajdą tacy co zechcą i jeszcze zapłacą. Daj nam sam dobry przykład – pokaż jak się robi „dobrą firmę i dobry produkt”. Gdzie znajdziemy „dzieło” które podpiszesz swoim imieniem i nazwiskiem? Bywaj zdrów.

   • comment-avatar
    Anonim 11 lat ago

    _. „dożywotnia” trochę przewrotne określenie 🙂

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Nic nie kupi . Alpinus jest. Nic nie kupi . Alpinus jest własnością banku i to od niego będzie można kupić znak towarowy . Ale watpie czy będą chetni , czasy się zmieniły . Pozostałe znaki Campus , Planet Outdoor itd dawno zostały wytransferowane za granicę ,do dzisiaj właścicielem była brytyjska spółka która to dzisiaj sprzedała je firmie TMR dziwna zbieżność inicjałów załozyciela Euromarku . Znaki zostały przejęte z a bliżej niezidentyfikowane odsetki od pozyczki . Wszyscy zostali wydymani , została syndykowi pusta spółka z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością . Nie wiadomo czy starczy wogóle na masę upadłościową .

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Nie panikujcie!. Ludzie.

  Zarząd nie złożył jeszcze wniosku. Jak będzie ugodowa, to czym się martwicie? A Monnari np?? Jakoś od kilku lat w stanie upadłości a ciągle nawet sklepy sa otwierane. To nie koniec Świata.
  Wniosek złożony nie został przecież, to tylko decyjza. Gorzej jak już złożą i bedzie to likwidacyjny. Wtedy będziecie pisać, oj bedziecie – hehe.
  Ale bankom musi zależeć na układzie inaczej guzik dostaną.
  Nie panikujcie. Nie jest źle.
  Ugodowa to nie tragedia, a chyba jedyne sensowne rozwiązanie.
  Euromark nie z takiego gówna już wychodził.

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Wniosek. No może i nie z takiego ale wniosku o upadłość to oni jeszcze nie składali:)) Gratuluje optymizmu, biorąc pod uwagę ilość towaru z nowego sezonu w ich sklepach, można śmiało powiedzieć że dadzą rade:))…….. Ale już chyba tylko wyprowadzić kasę z firmy.

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Sztuczny optymizm?. No tak, ugodowa to nie koniec świata, wszak mogło być gorzej. Tylko , że dla pracowników to i tak już jest wyrok!! Kto ma w CV kierownicze lub menadżerskie stanowisko, to sobie poradzi, a księgowość, sprzedawcy i inni pracownicy z „dołu drabiny hierarchii” pójdą na bezrobocie. Dla nich to nie jest pocieszenie, że w stanie upadłości mogą popracować jeszcze pół roku. Na rynku pracy jest prawdziwy kryzys i nic nie zapowiada, by to się miało zmienić. Szkoda, że w ciągu ostatnich lat zarząd pozwalał na podejmowanie błędnych decyzji, których skutkiem jest obecna sytacja.

   PS: A skąd przykład firmy Monnari? To firma modowa, a ludzie mimo kryzysu chcą wyglądać dobrze na ulicach. Euromark to branża outdoorowa i tu klientami są osoby, które urlop spędzają na łonie natury. Problem tylko taki, że w „dobie kryzysu” ludzie zamiast na wycieczkę wybierają się na drugi etat i wielu klientów już nie stać na kurtki za blisko 1000zł.

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Upadlosc. No moża firma sie jakoś wygrzebie ale juz chyba raczej nie bedzie EUROMARKIEM…. jak juz to pewnie ktos ich wykupi (znajac zycie spolka corka TMR) jak dla mnie to jest zrobione po bo ty odzyskac „dobre imie” campus alp. i zeby notowania poszly w gore… lepiej wyzerowac i zaczac od nowa… ale pewnie pracownicy dostana po dupie… bo teraz zrzuca ze upadli i nie mam kasy na nic…

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Padają ostatnie relikty. Padają ostatnie relikty postkomunistycznych modeli produkcji i dystrybucji .
  Są jeszcze chętni do produkowania na magazyn bez zamówień i rozdawania towaru w komis ?

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  szkoda pracowników. Szkoda, że firma nie informuje pracowników co dalej i co z nimi może być. Ale to nie pierwszy raz kiedy personel dowiaduje się ważnych rzeczy ze źródeł zewnętrznych

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Przedwczoraj zamknęli jeden. Przedwczoraj zamknęli jeden ze sklepów w Gdańsku. W drugim część załogi została zwolniona.

 • comment-avatar
 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  wczoraj, zgodnie z decyzją. wczoraj, zgodnie z decyzją sądu, nie było sprzedaży – sklepy zamknięte.

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  LIKWIDACJA. Jest już decyzja.
  Euromark ogłasza upadłość likwidacyjną.
  Taka jest decyzja sądu.