HomeRynek outdoor

European Outdoor Group na targach ISPO MUNICH 2013

Panele dyskusyjne, seminaria, prezentacja badań rynku – stowarzyszenie europejskiej branży outdoorowej – European Outdoor Group – przygotowało wiele atrakcyjnych wydarzeń dla uczestników targów ISPO MUNICH 2013.

Badanie europejskiego rynku outdoorowego

Jednym z głównych projektów EOG jest program badań rynku, dzięki któremu branża po raz pierwszy ma dostęp do wiarygodnych, liczbowych danych na własny temat.

Wyniki badania za rok 2011 zostaną zaprezentowane w ramach ISPO Academy. Wystąpienie Marka Helda, sekretarza generalnego EOG, będzie rzadką okazją do zapoznania się z danymi dotyczącymi rynku także przez tych, którzy nie biorą udziału w badaniu i nie mają dostępu do informacji.

Mark Held zaprezentuje wyniki ogólne, jak i szczegółowe wnioski dotyczące wybranych dziedzin outdoorowego rynku. Wystąpienie odbędzie się we wtorek 5 lutego, o godzinie 10:00 w sali C32. Więcej szczegółów i rezerwacja miejsca znajduje się TUTAJ

Co ważne, badanie rynku jest stałym priorytetem EOG, dlatego też stowarzyszenia zaprasza chętnych do zgłaszania swojego udziału w projekcie. Dla tych, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat badania i możliwości uczestnictwa w nim, EOG organizuje podczas ISPO spotkanie we wtorek, o godz. 11:30, w sali B52. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Informacje na temat badania rynku można także uzyskać pisząc na adres: marketresearch@europeanoutdoorgroup.com. 

Zrównoważony rozwój 

W poniedziałek, 4 lutego o godz. 8:00 stowarzyszenie zaprasza na spotkanie roboczej grupy Sustainability Working Group Breakfast w Restaurant Käfer (Room Turmblick, East Entrance). Po raz pierwszy grupa zebrała się w ubiegłym roku, na targach projekt będzie kontynuowany.

Podczas spotkania odbędą się prezentacje i dyskusje obejmujące swoją tematyką wiele aspektów dotyczących zrównoważonego rozwoju, wpływu branży na środowisko naturalne oraz projektów podejmowanych w tej dziedzinie przez EOG. 

Przy porannej kawie i przekąskach uczestnicy grupy będą mogli omówić najbardziej palące zagadnienia w tej kwestii. Szczegóły dotyczące Sustainability Working Group Breakfast i zapisów na wydarzenie znajdują się TUTAJ.

ISPO Snow Ice & Rock Summit – Sustainable Manufacturing-Sustainable Living 

Również w poniedziałek, o godzinie 13:30 Mark Held będzie jednym z prelegentów panelu „Sustainable Manufacturing – Sustainable Living”, który jest częścią ISPO Snow Ice & Rock Summit.

ISPO Snow Ice & Rock SummitISPO Snow Ice & Rock Summit

Podczas spotkania zostaną omówione kluczowe wyzwania dotyczące zrównoważonego rozwoju, przed którymi stoi dzisiaj branża outdoorowa. Panelowi będzie przewodniczył Andreas Mayer, redaktor naczelny wiodącego tytułu prasy branżowej – Outdoor Markt. Dyskusja odbędzie się w hali A6. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Szkolenie z Higg Index

W ponidziałek w godzinach od 16:00 do 17:00, w pokoju B52 w hali B5, odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja projektu szkoleniowego dotyczącego Higg Index.

Jason Kibbey, dyrektor wykonawczy wyjaśni zarys projektu Higg Index, omówi jego działanie oraz korzyści i poztywny wpływ, jaki indeks może mieć na prowadzenie biznesu. Po szczegółowej prezentacji z perspektywy zarówno marek, produktów, jak i ogólnego stosowania, będzie możliwość zadawania pytań.

Więcej informacji o Higg Index znajduje się na stronie: www.apparelcoalition.org, zaś o szkoleniu i rejestracji TUTAJ.

Footwear Index

Przed szkoleniem z Higg Index w godzinach 13:00-15:00 będzie można zapoznać się z indeksem dotyczącym branży obuwniczej – Footewear Index, a także wziąć udział w pilotowaniu tego nowego narzędzia dla branży. Footwear Index jest nowym dodatkiem do Higg Index. Więcej informacji oraz rejestracja znajduje się TUTAJ

ISPO Brazil Forum

Brazylia jest jednym z najszybciej rozwijających się outdoorowych rynków na świecie, obecnie wiele europejskich marek rozpoczyna na nim swoją działalność. Specjalnie dla nich oraz dla tych firm, które dopiero myślą o ekspansji na brazylijski rynek we wtorek, 5 lutego o godzinie 11:00 odbędzie się ISPO Brazil Forum.

Podczas spotkania zostanie podanych wiele ważnych informacji dotyczących brazylijskiego rynku, a także kontakty dla tych, którzy są nim zainteresowani. Forum odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Monachium. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

European Outdoor Group zaprasza także na pozostałe seminaria, spotkania i konferencje organizowane w ramach ISPO MUNICH 2013

Źródło: European Outdoor Group

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0