HomeNowości z rynku

Na śnieg, lód i zimno – buty wysokogórskie The North Face Verto S6K Glacier GTX

Lekki, ale solidny but wspinaczkowy, który zapewni precyzję w trudnym technicznie terenie? Ideał, do którego dążą chyba wszyscy. The North Face, który ma w swoim teamie takie legendy jak Simone Moro i Denis Urubko sięgnął po ich doświadczenie by stworzyć obuwie, które sprawdzi się na wysokościach rzędu 6000 m n.p.m. Tak powstał model Verto S6K Glacier GTX. 

The North Face, buty Verto S6K Glacier GTXThe North Face, buty Verto S6K Glacier GTX

The North Face Verto S6K Glacier GTX został wykonany z wytrzymałych materiałów, które zapewniają odpowidnią ochronę w trudnych warunkach. Mamy więc materiał balistyczny Pertex, włókno polamidowe, poliuretanowy korpus podeszwy BASF Agile oraz poliuretanowy otok Smartlite.

Pod tą pancerną warstwą znaleźć można membranę Gore-Tex chroniącą przed wilgocią z zewnątrz i odprowadzającą parę wodną z wewnątrz oraz ocieplinę PrimaLoft, gwarantującą ciepło przy niskich temperaturach.

The North Face, buty Verto S6K Glacier GTX w akcjiThe North Face, buty Verto S6K Glacier GTX w akcji

Znane z innych modeli The North Face rozwiązanie Cradle, zapewniające stabilizację i amortyzację pięty, zostało w tym wypadku połączone z elementem odpowiadającym za utrzymanie na miejscu raków. Wraz z odpowiednim usztywnieniem w przedniej części zapewniają one doskonałą kontrolę w trudnym technicznie terenie. Oczywiście o odpowiednią przyczepność dba vibramowa podeszwa.

The North Face, konstrukcja butów Verto S6K Glacier GTXThe North Face, konstrukcja butów Verto S6K Glacier GTX

The North Face Verto S6K Glacier GTX zaprojektowany został z myślą o wspinaczce na dużych wysokościach, z pewnością więc poradzi sobie na tatrzańskich ścianach. 

Więcej informacji o modelu znaleźć można na stronie: www.thenorthface.com.

Źródło: Snow PR

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0