HomeRynek outdoor

GORE-TEX® Pro – nowy laminat od Gore

Gore wprowadza nowy trójwarstwowy laminat GORE-TEX® Pro, który zastąpi dotychczasowych GORE-TEX® Pro Shell. Laminat został zaprojektowany do aktywności w trudnych warunkach terenowych i pogodowych, przede wszystkim dla wspinaczy wysokogórskich, alpinistów i freeride’rów.

Nad jego tworzeniem Gore współpracowało z Ines Papert, Stefanem Glowaczem i Davidem Lamą. Testy dla firmy przeprowadzali również przewodnicy górscy.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=I63X4YQAouQ]

GORE-TEX® Pro jest przede wszystkim bardzo wytrzymały, wodoszczelny i – jak podaje producent – od 10 do 28 proc. bardziej oddychający od wcześniejszej wersji laminatu, czyli GORE-TEX® Pro Shell, który na rynku zadebiutował w 2007 roku.

Nowy laminat jest zbudowany z podszewki wykonanej w technologii Gore Micro Grid Backer od wewnętrznej strony materiału, następnie wewnątrz mamy membranę składającą się w 100 proc. z ePTFE, od zewnątrz zaś materiał wierzchni, o gęstości włókna 40 lub więcej denierów.

GORE-TEX® Pro – nowy laminat od GoreGORE-TEX® Pro – nowy laminat od Gore

GORE-TEX® Pro w przyszłym sezonie znajdziemy m.in. w kurtce Caden marki Arc’teryx (kurtka waży 604 g), kurtce ROC HARD (670 g) i spodniach ROC HARD BIB (915 g) marki Haglöfs, męskie Nordwand Pro Jacket (600 g) i Nordwand Pro Pant (690 g) oraz damskie Mittellegi Pro Jacket (540 g) i Mittellegi Pro Pant (590 g) marki Mammut, Trilogy GTX Pro Jacket (535 g) marki Millet, Krishna 2.0 GTX Jacket marki Salewa, Sickline Jacket (700 g) i Free Thinker Jacket (650 g) marki The North Face, Alpinist Jacket marki Marmot, czy Antelao Jacket (557 g) marki Berghaus.

 Źródło: Gore-Tex

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0