HomeRynek outdoor

Pajak Central Store – marka Pajak otwiera firmowy salon w Warszawie

W sobotę 16 lutego w Warszawie na ulicy al. Niepodległości 76/78 m 29 został otwarty sklep Pajak Central Store. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, w sklepie znajdzie się pełna kolekcja marki oraz starannie wyselekcjonowane designerskie akcesoria. Powstanie sklepu związane jest z dobrą kondycją finansową firmy Pajak oraz z jej nową strategią. 

Rok 2012 był dla nas bardzo dobry pod względem finansowym, zanotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży naszych produktów, w szczególności puchowych. Zauważyliśmy również większą świadomość klientów w wyborze konkretnych produktów – są bardziej dociekliwi i zaczynają doceniać zalety rodzimych wyrobów. Bardzo nas to cieszy – mówi Wojciech Pająk z firmy Pajak.

Nie bez znaczenia jest także sam moment otwarcia salonu w stolicy: marka Pajak powstała w 1983 roku, a zatem w tym roku obchodzi swoje 30. urodziny. Jak czytamy na stronie firmy:

W 1983 r. kiedy zawieszono stan wojenny w Polsce, założyliśmy własną firmę. Czasy nie były łatwe. Surowce do produkcji były reglamentowane i mogły je kupować tylko zakłady państwowe. Kurtki i rękawice puchowe sprzedawaliśmy na giełdach sportowych.

Dopiero gdy dzięki Solidarności doszło do pierwszych wolnych wyborów a Prezydentem został Lech Wałęsa, nastąpił szybki rozwój firmy. W Polsce nastały czasy gospodarki rynkowej. Pojawiły się możliwości dostępu do najnowszych technologii i materiałów. Dzisiaj produkujemy nasze wyroby z najlepszych surowców na świecie.

Pajak, koszula puchowa Levity WomenPajak, koszula puchowa Levity Women

[video:http://www.youtube.com/watch?v=w_KGOFws2e8]

Sklep Pajak Central Store jest drugim, po placówce w Bielsku-Białej – sklepem firmowym marki oraz dziesiątym, w którym sprzedawane są produkty Pajaka. Jak przyznaje Wojciech Pająk, niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie:

Docelowo planujemy otworzyć pięć specjalistycznych sklepów firmowych w większych miastach na terenie kraju. W niedalekiej przyszłości planujemy przenieść naszą sprzedaż tylko i wyłącznie do naszych sklepów firmowych oraz online – zapewnia.

Więcej informacji o sklepie na stronie: www.pajakcentralstore.pl oraz na Facebooku.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 4
 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Kolejna firma budująca sieć…. Już kilka firm miało plany tworzenia własnej sieci. Czasem kończy się na zapowiedziach, czasem spektakularnym upadkiem. Scenariusz jest zawsze podobny: w piewszej kolejności news o pierwszym działaniu i o planach, potem jednak nie pojawia się już news np na 4outdoor: Firma rezygnuje z planów budowy sieci sklepów. Nie widziałem newsa na 4outdoor, że Hudy zamknął sklep w Poznaniu (nie mówiąc o tym, że miał ich otwierać więcej niż otworzył).

  Obserwując rynek outdoorowy jestem przekonany, iż w Polsce brakuje ogólnopolskiej sieci sklepów z produktami puchowymi i designerskimi akcesoriami.

  • comment-avatar
   Anonim 11 lat ago

   Marcin. Fajnie choć jedna polska firma puchowa posiadająca własny sklep… o przepraszam już dwa sklepy
   Niech sie wiedzie Powodzenia 🙂

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Należności !. Dobra kondycja finansowa ? A mi od trzech lat 300 zł nie ma kto wypłacić ! – wasz dostawca.

 • comment-avatar
  Anonim 11 lat ago

  Teraz mają chyba 3 sklepy. 3 sklep chyba w Białymstoku jest