HomeRynek outdoor

Polartec wraz z Patagonią dla amerykańskiego wojska

Polartec, twórca, producent i sprzedawca dzianin Polartec® ściśle współpracował z amerykańskimi siłami specjalnymi (Special Operations Forces – SOF) nad rozwojem materiału Polartec® Alpha®. Siły specjalne są pierwszymi użytkownikami tej technologii tekstylnej i obecnie wyposażają swoich żołnierzy w kurtki z Polartec® Alpha® zaprojektowane przez markę Patagonia.

Polartec® Alpha® został opracowany aby spełnić szczególne wymogi stawiane przez dowództwo amerykańskich sił specjalnych. Specyfikacja produktowa wymagała, aby opracowywany materiał był ciepły, odporny na wiatr, bardzo wytrzymały, szybkie schnący i bardziej oddychający niż istniejące produkty izolacyjne.

W czasie testów polowych i badań laboratoryjnych Polartec® Alpha® uzyskał najwyższe wyniki; lepsze od każdego innego produktu Polartec kiedykolwiek testowanego przez zespół sił specjalnych. Ubranie zastąpi od dwóch do trzech warstw obecnie używanej odzieży, co przyniesie redukcję kosztów, oszczędność wagi w polu i poprawę skuteczności walki.

Polartec@ Alpha® - przekrójPolartec@ Alpha® – przekrój

W ścisłej współpracy z Polartec, Patagonia zaprojektowała i opracowała ogólny projekt odzieży dla SOF. Projektanci spędzili miesiące maksymalizując szczegóły budowy kurtki aby w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez charakterystykę materiału Polartec® Alpha®. Produkt końcowy to SOF Protective Combat Uniform Level 3A Jacket, standardowa odzież tego typu użytkowana jest obecnie przez każdego żołnierza amerykańskich sił specjalnych.

Polartec® Alpha® jest znaczącym osiągnięciem technicznym; stworzył zupełnie nową klasę technologii tekstylnych – mówi David Costello, menedżer Polartec do spraw współpracy z wojskiem. – Opracowanie tej innowacyjnej tkaniny było możliwe ze względu na nasze wieloletnie relacje z Siłami Specjalnymi, które zaowocowały opracowaniem i wyprodukowaniem ostatecznego produktu odzieżowego dzięki kreatywności i motywacji zespołu projektowego Patagonii. Wymagający profil misji realizowanych przez żołnierzy SOF wymaga bezwzględnej wydajności każdego elementu wyposażenia poszczególnego żołnierza czy też całego zespołu. Polartec® Alpha® spełnia te wymogi i ma ogromny potencjał jako platforma dla przyszłego rozwoju.

Polartec wraz z Patagonią dla amerykańskiego wojskaPolartec wraz z Patagonią dla amerykańskiego wojska

Patagonia stale współpracuje z dostawcami starając się przesunąć granicę tego, co jest możliwe – mówi Eric Neuron, dyrektor działu Produktów Strategicznych w marce Patagonia. – Wraz z marką Polartec przesuwamy te granice od kilku dziesięcioleci; Rezultatem było wiele przełomowych produktów powstałych w ciągu tych lat, doprowadzając do tej szczytowej innowacji. Technologia ta stanowi interesujące wyzwanie dla projektantów i twórców odzieży technicznej na następne kilka lat. Bez wysoko postawionych wymagań i informacji zwrotnych dostarczanych przez siły specjalne, kurtka ta jak i sama technologia nie powstałaby. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspierać i realizować potrzeby sił specjalnych – dodaje.

Źródło: Polartec, snewsnet.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0