HomeImprezy outdoor

Alpine Arc’ademy – marka Arc’teryx zaprasza na szkolenie w Alpy

Marka Arc’teryx zaprasza na kolejną edycję imprezy szkoleniowej – Alpine Arc’ademy, która odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca 2013 roku. Alpine Arc’ademy, to trzy dni szkoleń, wykładów i prezentacji sprzętu, a wszystko w sercu Alp, w towarzystwie sportowców światowej sławy.

Impreza odbędzie się we francuskim Chamonix. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach i szkoleniach dotyczących różnych aspektów alpejskiej aktywności w górach.

Wśród poruszanej tematyki znajdzie się m.in. aklimatyzacja, biwakowanie, techniki poruszania się na lodowcu i w terenie wysokogórskim, techniki wspinaczkowe.

Odbędzie się szkolenie z autoratownictwa i ratownictwa górskiego, nawigacji GPS, uczestnicy dowiedzą się także jak przygotować się do wspinaczki na dużych wysokościach.

Alpine Arc'ademy (fot. Franz Walter)Alpine Arc’ademy (fot. Franz Walter)

Szkolenia i wykłady poprowadzą doświadczeni przewodnicy wysokogórscy i światowej sławy wspinacze, w tym m.in. Ines Papert, Jacob Slot, Luka Lindic, Josune Bereziartu, Rikar Otegui, Nina Caprez, Will Gadd, Matthias Scherer, Tanja Schmitt, Mina Leslie-Wujastyk, James Mc Haffie. Polskę będzie reprezentował Maciek Ciesielski.

[video:http://vimeo.com/61502963]

Odbędą się także pokazy i warsztaty sprzętowe, w których wezmą udział marki: Arc’teryx, Gore-Tex, Scarpa, Petzl, Suunto oraz Optimus. 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wypożyczenia i przetestowania sprzętu Arc’teryxa oraz innych czołowych firm z branży. Wieczorami będą miały miejsca seminaria i pokazy filmów.

Bilety na poszczególne warsztaty wahają się od 35 do 80 euro (w zależności od zaawansowania danego szkolenia). Wszystkie informacje oraz zapisy znajdują się na stronie: alpinearcademy.com

Źródło: Arc’teryx

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0