HomeImprezy outdoor

The North Face BackStyler by Swatch

25 marca, tuż po zakończeniu finału Freeride Word Tour w Verbier, rozpoczął się wyjątkowy projekt zawodników teamu The North Face, którego celem jest znalezienie i promowanie młodych utalentowanych freeriderów. 

Uczestnicy pierwszej edycji projektu The North Face BackStyler by Swatch zostali wyłonieni przez zawodników teamu TNF w czasie dwóch przystanków Freeride World Tour Juniors by Dakine w Chamonix i Fieberbrunn.

 The North Face BackStyler by SwatchThe North Face BackStyler by Swatch

Legendarny snowboardzista Xavier De Le Rue wybrał dwóch zawodników pochodzących z Francji, którzy startowali w kategorii 16 – 17 lat. Pierwszy z nich, Dylan Florit, jest riderem który w doskonałym stylu łączy freeride i freestyle. Zajął 6. miejsce w Chamonix i został tam wyróżniony tytułem “sick bird” za najlepszy trick dnia. Drugim młodym zawodnikiem jest Jèrèmy Baud, narciarz doskonale radzący sobie z wyborem ładnych linii oraz skokami z naprawdę dużych klifów.

Drugą drużynę prowadzi Sam Smoothy. Znalazł się w niej Carl Renvall, obiecujący rider big mountain ze Szwajcarii i zwycięzca przystanków w Chamonix i Fieberbrunn w kategorii 14 – 15 lat. Do teamu Nowozelandczyka dołączył również Francuz Louis Sautelli. Wyróżnił się on kreatywnością i techniką, dzięki którym zdobył 4. miejsce w Chamonix i Fiberbrunn.

Ostatni team stworzył Włoch Markus Eder. W jego drużynie znaleźli się zwycięzca obu przystanków w kategorii 16-17 lat, Pierre Cologne oraz Philip Kompatscher, zdobywca 3 miejsca w Fieberbrunn. Cologne to rider z freestylowym doświadczeniem, który do przejazdów w stromym terenie często dorzuca ciekawe tricki. Philip wykazał się niezwykłą techniką i stylem nawet w czasie pokonywania najtrudniejszych linii. 

Dla mnie góry to miejsce, gdzie zawsze znajdzie się coś do odkrycia, jakieś miejsce by wykazać się kreatywnością. Zawodnicy, których wybrałem wyznają dokładnie tę samą filozofię – powiedział Eder.  

Teamy pozostaną w Verbier do 30 marca, gdzie pracują z fotografami i operatorami filmowymi nad ciekawym materiałem. Efekty będzie można oglądać i oceniać w dniach 5 – 10 kwietnia na stronie www.backstyler.com. Drużyna z największą liczbą głosów otrzyma tytuł BackStylers 2013 oraz nagrody pieniężne w wysokości 3,000 € dla każdego z juniorów, które będą mogli przeznaczyć na realizację swoich projektów w 2014 roku. 

Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca zostaną wyposażeni w produkty The North Face z nowej kolekcji zimowej.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na:

www.thenorthfacejournal.com

http://facebook.com/thenorthface.europe

http://twitter.com/TheNorthFaceEU

Informacj prasowa marki The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0