HomeNowości z rynku

Marka Metolius wspiera kobiety z Nepalu

Metolius, producent sprzętu wspinaczkowego, sponsoruje organizację Empowering Women of Nepal (EWN). EWN, za pośrednictwem firmy 3 Sisters Adventure Trekking, szkoli i edukuje kobiety Nepalu, włączając w to trudno dostępne i zacofane regiony Zachodniego Nepalu.

Stworzona w 1999 r. EWN współpracuje z kobietami wątpiącymi w swoje siły i o bardzo niskiej samoocenie w celu zwiększenia ich oczekiwań względem życia.

Jesteśmy dumni, że możemy sponsorować tę organizację – mówi Brooke Sandahl, wiceprezes Metolius Climbing. – Uważamy, że zastosowanie wspinania w celu wyrobienia u kobiet pewności siebie jest czymś fantastycznym. Wspomaganie tak szlachetnego celu, poprzez przekazanie sprzętu zapewniającego im bezpieczeństwo, wydaje nam się czymś oczywistym.

Metolius dostarcza sprzęt wspinaczkowy dla programu EWN, którego celem jest zainspirowanie nepalskich kobiet do poszukiwania pracy w charakterze przewodniczek ponieważ ekologiczna i wyczynowa turystyka przeżywa obecnie rozkwit w Nepalu. Większość kobiet przychodzi do tego programu bez żadnego doświadczenia w trekingu i turystyce. Uczą się pracy w tej branży poprzez szkolenia z przywództwa, kultury, religii, czytania map, fauny i flory.

Choć podstawowym celem programu jest wyszkolenie profesjonalnych przewodniczek trekingowych, jednak te szkolenia tworzą również bezpieczne środowisko, w którym kobiety wiejskie mogą nabrać pewności siebie i wiary we własne siły. Organizacja EWN dowiodła, że wspinaczkowe elementy szkolenia skutecznie podnoszą samoocenę kursantek.

Jesteśmy wdzięczni firmie Metolius Climbing za wspaniałomyślne podarowanie organizacji Empowering Women of Nepal sprzętu wspinaczkowego – mówi Archana Karki Chhetri, kierownik projektu EWN. – Sprzęt wspinaczkowy ma olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa podczas szkolenia naszych podopiecznych. W Nepalu trudno zdobyć wysokiej jakości sprzęt wspinaczkowy. A nawet jeśli uda się go znaleźć, to jest zbyt kosztowny dla organizacji non-profit, takich jak EWN. Dzięki pomocy Metolius Climbing, EWN może zaoferować programy wspinaczkowe naszym przewodniczkom, jak również klientom zainteresowanym wspinaczką.

Oprócz programów wspinaczkowych, EWN prowadzi również zajęcia z tematyki zdrowia, higieny, odżywiania i gospodarowania odpadami. Ich podstawowym celem jest przekazanie młodym kobietom wartościowej wiedzy, którą będą się dzielić z innymi po powrocie do swoich wspólnot rolniczych.

Więcej informacji o EWN znajdziesz na www.grassrootsjourneys.com. Warto zalajkować ich na Facebooku.

Więcej informacji o firmie Metolius na www.metoliusclimbing.com

Źródło: Metolius

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0