HomeNowości z rynku

Nowe plecaki marki Jack Wolfskin na sezon wiosna/lato 2014

Z nową kategorią produktów ALPINE TREK firma Jack Wolfskin stawia na „przestrzeń na wysokości” i oferuje produkty przeznaczone do zastosowania podczas dłuższych wypraw wysokogórskich. Klasyczny podział na TREKKING i HIKING zamieniono na TREK & HIKE.

Ten dział obejmujący wyposażenie będzie też w przyszłości oferował modele plecaków przeznaczone zarówno na wyprawy jednodniowe, jak i na wielodniowe wędrówki. Innowacyjne rozwiązania prezentowane są w zakresie systemów nośnych plecaków, w dziale namiotów oraz akcesoriów podróżnych.

W dziale TREK & HIKE nowy model HYPERION 32.5 łączy w sobie właściwości plecaka hybrydowego. Opracowany specjalnie na potrzeby wyposażenia nowy materiał FLEXSHIELD XT pozwolił przenieść właściwości dostępne do tej pory jedynie w kurtkach softshellowych także na obszar wyposażenia.

Jack Wolfskin, plecak HyperionJack Wolfskin, plecak Hyperion

Poszczególne części, jak na przykład forma zamka błyskawicznego lub kieszenie zewnętrzne, stały się dzięki temu nadzwyczaj elastyczne i zapewniają większy komfort podczas pakowania i obsługi. Dzięki nowatorskiej konstrukcji komory dolnej udało się stworzyć wyjątkowo szeroki otwór, zapewniający znacznie wygodniejszy dostęp niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Duże kieszenie boczne, sprytny system Bungee Cord, mocowanie kijków trekkingowych oraz rozkładany uchwyt na butelkę zapewniają dodatkowe możliwości pakowania i mocowania. 

W kategorii ACTIVE TRAIL firma Jack Wolfskin prezentuje ROCK SURFER 30.5 – plecak rowerowy opracowany specjalnie do zastosowań wymagających dużo ruchu. Wyposażony jest w nowy system nośny FLEX MOTION, w którym firma Jack Wolfskin po raz pierwszy zastosowała w plecaku znany już z kurtek system „Bodymapping”. Wyściełane strefy na plecach oraz na paskach na ramiona zapewniają dokładnie w punktach nośnych przyjemne przyleganie plecaka i doskonałą wentylację.

Jack Wolfskin, plecak Rock SurferJack Wolfskin, plecak Rock Surfer

Dodatkową swobodę ruchów zapewniają technologia STRETCHBELT oraz indywidualnie regulowany pas na biodra z zapięciem na rzep. Metalowe pałąki zabezpieczające przy paskach na ramiona zapobiegają niepożądanemu przesuwaniu się ich podczas uprawiania aktywności wymagających intensywnego ruchu, jak na przykład zjazdów lub aktywnego kolarstwa górskiego.

Zastosowany materiał FLEXSHIELD XT zapewnia wysoką elastyczność, podczas gdy wzmocniona włóknem szklanym rama chroni strukturę plecaka. Ponadto zintegrowane są odrębne mocowanie kasku, w kieszeni na spodzie pokrowiec przeciwdeszczowy oraz kieszeń typu organizer.

W swej nowej linii akcesoriów podróżnych firma Jack Wolfskin przykłada szczególną wagę do zapewnienia bezpieczeństwa danych w podróży. Technologia RFID SAFE zapewnia ochronę danych osobowych, zapisanych w dowodzie osobistym czy w smartfonie, przed niepożądanym odczytaniem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej przędzy niklowo-miedziowej. Ponadto wartościowe przedmioty są chronione przed wilgocią dzięki wykończeniu odpornemu na działanie wody.

Technologia ta została zastosowana m.in. w etui na urządzenia elektryczne, np. w SMART CACHE na smartfona, który można przymocować za pomocą zapięcia na rzep do paska lub do specjalnie do tego przygotowanych pasków na ramiona w plecakach firmy Jack Wolfskin. 

Jack Wolfskin, Samrt CacheJack Wolfskin, Samrt Cache

Firma Jack Wolfskin przedstawia optymalnego „towarzysza wypraw” dla wszystkich, którzy poszukują namiotu jednocześnie lekkiego i łatwego w obsłudze – model EXOLIGHT III. Ten 3-osobowy namiot waży jedynie 1990 g, nie tracąc przy tym nic ze swej funkcjonalności oraz zapewniając wystarczająco dużo miejsca.

Jack Wolfskin, plecak Exolight IIIJack Wolfskin, plecak Exolight III

Dzięki nowej i zoptymalizowanej w kanale wiatrowym konstrukcji EXSKELETON ten wolnostojący, wyjątkowo mocny i odporny na wiatr namiot można łatwo i szybko rozbić.

Informacja prasowa marki Jack Wolfskin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0