HomeRynek outdoor

Polish Outdoor Group na Przystanku Woodstock: Himalayan Camp 2013

Już po raz trzeci na Przystanku Woodstock będzie można zaznać górskiej przygody – stowarzyszenie Polish Outdoor Group rusza z wioską himalajską, usytuowaną na wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych Festiwalu. W programie zawody wspinaczkowe, outdoorowe szkolenia, konkursy, wystawy i wiele więcej atrakcji.

19. Przystanek Woodstock, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, odbędzie się w dniach od 1 do 3 sierpnia. Staruje więc już jutro. Trzeci rok z rzędu outdoorowe atrakcje zapewni woodstokowiczom stowarzyszenie Polish Outdoor Group. Dla uczestników festiwalu powstanie specjalne miasteczko Himalayan Camp.

Znajduje się ono na terenie Akademii Sztuk Przepięknych, czyli tam, gdzie odbywają się wszystkie ważne festiwalowe spotkania i rozmowy z wybitnymi osobistościami polskiej sceny kultury, sztuki i polityki. ASP to nie tylko dyskusje i spotkania, ale także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki. A dzięki POG, także szansa na zasmakowanie w aktywnościach outdoorowych.

Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012  (fot. POG)Radosne i gorące miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

W tym roku o wspinaczkowe umiejętności uczestników Woodstocku zadbają najlepsi profesjonaliści, czyli Polski Związek Alpinizmu, który postawi na terenie Himalayan Camp ścianę wspinaczkową. Dla głodnych adrenaliny zostaną zorganizowane szkolenia oraz zawody wspinaczkowe i boulderowe.

Tradycyjnie już będzie można zmierzyć się z własną równowagą na slacklinie. Dzięki Stowarzyszeniu Nordic Walking uczestnicy festiwalu dowiedzą się jak prawidłowo chodzić z kijkami do nordic walking oraz jakie ta aktywność ma korzyści dla zdrowia.

Specjaliści ze sklepu Woda Góry Las będą natomiast szkolić z wiedzy na temat sprzętu outdoorowego. Międzynarodowe targi ISPO Munich pokażą na specjalnej wystawie najciekawsze produkty outdoorowe na sezon zimowy 2014, czyli zwycięzców nagrody ISPO Award. Zostaną więc zaprezentowane najnowsze rozwiązania i technologie, stosowane w sprzęcie outdoorowym. Tego typu informacji nigdy za dużo!

Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012  (fot. POG)Miasteczko Himalajskie POG na Woodstock 2012 (fot. POG)

Zmęczeni festiwalowym szaleństwem, upałem i outdoorowymi wyzwaniami będą mogli odpocząć w „Strefie Relaksu”, gdzie będzie na nich czekał ożywczy cień i widok prosto na… ścianę wspinaczkową.

Nie zabraknie także konkursów oraz niespodzianek, których jeszcze teraz nie będziemy zdradzać. Polish Outdoor Group serdecznie zaprasza na Himalayan Camp 2013!

W tym roku Himalayan Camp wspierają firmy: The North Face, Salewa, Regatta, Feel Free, targi ISPO Munich, sklep Woda Góry Las, portal i magazyn 4outdoor, portal Outdoor Magazynportal wspinanie.pl, magazyn Góry, Poznaj Świat, firma VMG Outdoor Sports Marketing, Stowarzyszenie Nordic Walking oraz PZA.

***

Polish Outdoor Group (POG) to organizacja non-profit zrzeszająca polskie firmy i media działające w branży outdoorowej. Głównym zadaniem POG jest działanie na rzecz promocji aktywnego trybu życia i spędzania czasu np. w górach.

POG tworzy i wspiera różne projekty mające na celu propagowanie ekologii, ale także promocję innowacyjnych i bezpiecznych technologii, wykorzystywanych do produkcji profesjonalnej odzieży i sprzętu. Jednym z projektów stowarzyszenia jest np. Winter Camp – największy zimowy biwak szkoleniowy w Polsce.

Kolejnym celem POG jest zwiększenie świadomości wśród konsumentów i ukazanie różnic pomiędzy technicznymi, a modowymi kolekcjami odzieży sportowej.

Więcej informacji o stowarzyszeniu znajduje się na stronie: pog.org.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0