HomeNowości z rynku

Petzl na sezon wiosna/lato 2014

Najistotniejszą nowością w kolekcji marki Petzl na sezon wiosna/lato 2014 będzie wprowadzenie do asortymentu lin dynamicznych. W sumie marka zaprezentuje ponad 40 zupełnie nowych produktów, a biorąc pod uwagę także te, które przeszły tylko lifting – będzie ich około 100.

Liny dynamiczne 

W nowej kolekcji lin marki Petzl pojawi się pięć modeli lin pojedynczych, trzy modele lin połówkowych oraz lina do poręczówek.

Liny te tworzone są we współpracy z firmą Edelrid – to po jej stronie leży know-how i produkcja. Petzl zajmuje się kryteriami lin, wykończeniem i cięciem oraz zwinięciem, przechowywaniem i dostawą.

Wśród pięciu modeli lin pojedynczych, znajduje się jedna z przeznaczeniem na ściany wspinaczkowe – Java 10.3 mm i cztery o szerszym zastosowaniu w górach i skałach: Mambo 10.1 mm, Contact 9.8 mm, Arial 9.5 mm oraz Volta 9.2 mm.

Petzl, lina SalsaPetzl, lina Salsa

Liny połówkowe będą miały trzy średnice: Tango 8.5 mm, Salsa 8.2 mm i Paso 7.7 mm.

Poza Javą, wszystkie modele mają oznaczenie środka liny, zgrzewane końcówki, są wykańczane w technologio cieplnej EverFlex. Arial, Volta, Salsa i Paso są dodatkowo zaimpregnowane.

Petzl, lina TangoPetzl, lina Tango

Liny marki Petzl będą dosyć drogie. Za 200 m liny Java będzie trzeba zapłacić blisko 3 tys. zł. 60 m Salsy będzie kosztowało 750 zł, za taką samą długość Volty zapłacimy 999 zł, a 70 m to 1199 zł. 60 i 70 m liny Mambo będzie kosztowało odpowiednio 730 i 830 zł. 70 m liny Contact to 999 zł. Conga 8.0 mm, czyli model służący do poręczowania i asekuracji podczas hikingu, będzie kosztował 265 zł za 30 m.

Liny mają stonowane kolory: wiele odcieni niebieskiego, brązy i pomarańcze.

Kolekcję uzupełnia plecak na linę Bolsa oraz torba na linę – Kab.

Bolsa jest wyposażony w wewnętrzną płachtę na linę o rozmiarach 140 x140 cm, na której widnieje duże logo Petzl. Plecak waży 625 g i występuje w dwóch zestawach kolorystycznych – czarno-niebieskim i czarno-żółtym. Mieści do 80 m litry. Będzie kosztował 135 zł.

Petzl, plecak BolsaPetzl, plecak Bolsa

Torba Kab wydaje się być dużo bardziej funkcjonalna, przez co może śmiało konkurować z popularną wśród wspinaczy torbą z… Ikei 😉 Wyposażona jest  nie tylko w płachtę na linę o trójkątnym kształcie (najdłuższy bok ma 140 cm), ale także wewnętrzne szpejarki na sprzęt wspinaczkowy.

Petzl, torba KabPetzl, torba Kab

W torbie zmieścimy 110 m liny. Klucze i inne wartościowe przedmioty schowamy bezpiecznie w wewnętrznej kieszeni. Kab ma także kieszeń na topo. Waży 1250 g i będzie kosztowała 180 zł.

Pozostałe, wybrane nowości

Petzl na przyszłe lato udoskonalił także uprząż wspinaczkową Corax, która będzie także występowała w specjalnym zestawie wspinaczkowym Kit Corax.

Corax to regulowana uprząż, zaprojektowana do wspinaczki skalnej, górskiej oraz na via ferrata. Będzie występowała w dwóch wersjach kolorystycznych (niebieskim i żółtym) oraz w dwóch rozmiarach. Wentylowany pas od wewnątrz jest wyłożony miękkim materiałem. Większa wersja waży 530 g, a mniejsza 490 g.

Petzl, zestaw Kit CoraxPetzl, zestaw Kit Corax

Zestaw Kit Corax składa się z uprzęży Corax, karabinka wraz z przyrządem asekuracyjnym Verso, woreczkiem na magnezją oraz magnezją w kulce. Całość jest tańsza niż każdy z elementów kupowany oddzielnie. Cena zestawu do około 425 zł.

Kask Meteor będzie występował od przyszłego sezonu w dwóch rozmiarach, otrzyma także nowy, bardziej funkcjonalny system regulacji. Helios i Elia zyskają nowe, intensywne kolory.

Petzl, kask MeteorPetzl, kask Meteor

Petzl, kask EliaPetzl, kask Elia

W nowych barwach spotkamy także absorbery, które w efekcie zmiany norm w lutym tego roku, będą miały również nowe karabinki. 

Petzl, ZipkaPetzl, Zipka

Petzl, Tikka+Petzl, Tikka+

Petzl, TikkaXPPetzl, TikkaXP

Kolorystyczna rewolucja nie ominęła czołówek. Większość topowych modeli marki Petzl spotkamy w odświeżonej szacie. Dominują tu: niebieski, fuksja, żółty i zielony.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0