HomeNowości z rynku

Patagonia na wiosnę/lato 2014: powrót plecaków

W przypadku marki Patagonia wiosna i lato 2014 roku będą stały przede wszystkim pod hasłem „lifestyle” – 60 proc. nowej kolekcji należy właśnie do tej szerokiej kategorii produktowej. Nie zabraknie jednak także ciekawych propozycji dla fanów bardziej technicznego outdooru – amerykańska marka wróciła do alpinistycznych plecaków.

Mowa tu o kolekcji Ascensionist Pack – plecaki występują w kilku opcjach litrażowych. 25 litrów producent proponuje wziąć na granitowe szczyty Bugaboos i na jednodniowe wspinaczki na El Capitanie, a w naszych warunkach na letnią, tatrzańską wspinaczkę.

Patagonia, plecaki Ascensionist PackPatagonia, plecaki Ascensionist Pack

Plecak 35 litrowy jest już przeznaczony na szybkie wyjście na Fitz Roy’a lub wspinaczki w rejonie Chamonix oraz na naszym podwórku – jednodniowe wspinaczki zimowe. 45 litrów można już bez obaw zabrać na kilkudniowe przejścia, np. na Denali w Karakorum, czy wspinanie w Tatrach z biwakami.

Tworząc Ascensionist, projektanci mieli na uwadze przede wszystkim maksymalną prostotę, funkcjonalność i wytrzymałość plecaka – czyli to co wspinacze lubią najbardziej.

W projektowaniu plecaków uczestniczyli ambasadorzy marki, w tym przede wszystkim wybitny wspinacz i alpinista – Steve House. Jak przyznał, prace nad kolekcją Ascensionist Pack trwały ostatnich kilka lat: Chcieliśmy stworzyć plecak, który byłby wszechstronny i prosty, przeznaczony do wspinaczki, a przy tym w pięknej estetyce Patagonii – mówi Steve House.

Patagonia, plecak Ascensionist PackPatagonia, plecak Ascensionist Pack

Plecak posiada zintegrowany, asymetryczny komin, szeroko otwierany dla łatwego pakowania. Dzięki systemowi taśm, można go szybko zamknąć jedną ręką. Ascensionist ma system do mocowania czekanów, narty można troczyć po bokach. Dla obniżenia wagi, pas biodrowy można zdemontować.

Patagonia, wysoki komin w plecaku Ascensionist PackPatagonia, wysoki komin w plecaku Ascensionist Pack

Patagonia, zamknięcie plecaka Ascensionist PackPatagonia, zamknięcie plecaka Ascensionist Pack

25 litrowy plecak waży 349 g, 35 l – 850 g, a 45 l 1020 g. I odpowiednio sugerowany ceny detaliczne: 419 zł, 589 zł i 669 zł. 

Korpus plecaka został uszyty z materiału 6.25 oz 210 den nylon double-ripstop oraz 400 den nylon ripstop. Podszewka: 1.8 oz 40 den silikonowy nylon double-ripstop z poliuretanowym wykończeniem oraz 200 den poliester.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Anonim 9 lat ago

  Patagonia na wiosnę/lato 2014: powrót plecaków. niezłe, ale np. mam Mammuta Peak 35 L z przed pewnie 7 lat. Plecak waży 800g i jest wykonanoy z pancernej cowdury.
  Ufam, że Patagonia nawiązuje w 2014 r. do dobrych tradycji!

  M.

 • comment-avatar
  Anonim 9 lat ago

  prace nad kolekcją Ascensionist Pack trwały ostatnich kilka lat. „prace nad kolekcją Ascensionist Pack trwały ostatnich kilka lat:”
  Hahaha, dobre 🙂