HomeNowości z rynku

Trzy nagrody dla Salewy na targach ISPO MUNICH 2014

Na tegorocznych targach ISPO w Monachium, międzynarodowe jury przyznało marce SALEWA trzy prestiżowe nagrody ISPO Award, którymi co roku honorowane są najlepsze produkty na rynku outdoorowym, a w przypadku SALEWA – również te wyjątkowo innowacyjne.

Nagrody otrzymały bowiem śruba lodowa Quickscrew (kategoria Sprzęt Wspinaczkowy), buty Capsico Insulated (kategoria Obuwie) oraz śpiwór Fusion -8 Hybrid (kategoria Sprzęt Trekkingowe). Zarówno Capsico jak i Fusion -8 Hybrid wyróżnione zostały nagrodą Gold Award, czyli najwyższymi odznaczeniami w swojej kategorii produktowej.

Poszukiwanie innowacyjności to jedna z głównych sił napędowych podczas codziennej pracy projektantów SALEWA. Przez ostatnie parę lat, eksperci w dziedzinie sportów górskich z Tyrolu Południowego mocno zaangażowali się w badania i rozwój, które miały pomóc stworzyć niezwykle wytrzymałe i funkcjonalne produkty, na których będą mogli w pełni polegać wszyscy sportowcy i pasjonaci gór. Oto efekty ich pracy.

Zwycięzca nagrody ISPO Gold Award w kategorii Sprzęt Trekkingowy

FUSION -8 HYBRID

Innowacyjny śpiwór hybrydowy z mieszanką PrimaLoft® Silver Insulation łączącą puch z wykończeniem odpychającym cząsteczki wody oraz syntetyczne również odpychające wodę mikrowłókna.

Salewa, śpiwór Fusion -8 HybridSalewa, śpiwór Fusion -8 Hybrid

Ocieplina wykonana została w 60% z puchu i w 40% z włókniny hydrofobowej, dzięki czemu model Fusion -8 Hybrid stanowi połączenie zalet zarówno śpiwora puchowego, jak i syntetycznego, oferując bezkonkurencyjny zestaw rozwiązań: niską wagę, ciepło, miękkość, doskonałe właściwości kompresyjne, komfort naturalnego puchu gęsiego, znakomite właściwości termiczne w warunkach podwyższonej wilgoci oraz cztery razy krótszy czas wysychania w porównaniu do standardowych wypełnień puchowych. Dzięki nowemu hybrydowemu projektowi opartemu na mieszance materiałów, nawet po przemoczeniu śpiwór w 94% zachowuje swoje właściwości cieplne, co sprawia, że stanowi on prawdziwą innowację na rynku sprzętu outdoorowego.  

Zwycięzca nagrody ISPO Gold Award w kategorii Obuwie

MS CAPSICO INSULATED  – DLA NIEJ I DLA NIEGO

Kto po całym długim dniu białego szaleństwa nie marzy o tym, by zamienić buty narciarskie na coś wygodniejszego? Tu wkracza Capsico! Model opracowany został na bazie membrany SALEWA, by stopy pozostały suche oraz ociepliny PrimaLoft w celu zapewnienia im maksymalnego komfortu termicznego i wygody.

Salewa, buty MS CAPSICO INSULATEDSalewa, buty MS CAPSICO INSULATED

Wszystko to sprawia, że Capsico to idealny but w kategorii après-ski. Ponadto, jest on również niezawodny podczas poruszania się po śniegu i lodzie – doskonałej jakości skóra oraz sprawdzona technologia 3F Vario System stanowią gwarancję wysokiego komfortu użytkowania, a specjalna podeszwa ukształtowana na wzór bieżnika opony zimowej sprawia, że stąpasz pewnie niezależnie od terenu. Podobnie jak opona zimowa podeszwa stworzona została bowiem na bazie miękkiej gumowej mieszanki wspomagającej przyczepność na zimnych nawierzchniach.

Zwycięzca nagrody ISPO Award w kategorii Sprzęt Wspinaczkowy

ŚRUBA LODOWA QUICKSCREW

Testowana w plenerze przez naszych sportowców i uznana za doskonałą. Stworzona do wspinaczki lodowej, śruba Quickscrew jest niezwykle poręczna i łatwa w osadzaniu dzięki ergonomicznej części górnej. Posiada również ochraniacz zębów, który można łatwo usunąć za pomocą jednej ręki.

Salewa, śruby lodowe QuickscrewSalewa, śruby lodowe Quickscrew

Zastosowane innowacyjne rozwiązania wytyczają nowe standardy w obsłudze i użytkowaniu śrub lodowych:

  • BEZPIECZEŃSTWO – Dzięki kompaktowej budowie, śruba pozwala na idealne osadzenie. Zintegrowana ochrona ostrych zębów zapobiega urazom oraz uszkodzeniom odzieży, a przy tym można ją łatwo zdjąć za pomocą jednej ręki.
  • ERGONOMIA – Bez dużego nieruchomego uchwytu śruba pozwala na płynny ruch dłoni podczas osadzania.
  • LEKKOŚĆ – Ekspres, karabinek i mocowanie dla łatwego transportu w jednym. Nasza nowa śruba lodowa jest ergonomiczna w obsłudze przy zachowaniu najniższej możliwej wagi, a jednocześnie pozostaje maksymalnie bezpieczna. Łatwe, efektywne osadzanie pozwala zaoszczędzić energię na to, co najważniejsze – wspinanie.

Źródło: Salewa 

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0