HomeRynek outdoor

INTERSPORT na Warmii i Mazurach

Spółka INTERSPORT Polska S.A. podpisała umowę najmu nowego lokalu w Galerii Warmińskiej w Olsztynie o powierzchni 634 m2. Będzie to trzydziesty szósty sklep sieci INTERSPORT w Polsce, a jednocześnie pierwszy punkt sprzedaży w województwie warmińsko-mazurskim. Otwarcie planowane jest na grudzień tego roku.

Umowa została zawarta na okres 5 lat, z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Spółka zawarła ją na dobrych warunkach finansowych, co stanowiło argument dla Zarządu przemawiający za otwarciem sklepu INTERSPORT w tej lokalizacji. Dodatkowo koszty uruchomienia nowego lokalu w Galerii Warmińskiej będą niskie, gdyż większość wyposażenia Spółka odzyskała ze zmniejszonej powierzchni sklepu w CH Riviera w Gdyni. 

Salon INTERSPORT o powierzchni 500 m2 w Galerii Amber w Kaliszu (fot. Intersport)Salon INTERSPORT o powierzchni 500 m2 w Galerii Amber w Kaliszu (fot. Intersport)

Podpisana umowa jest częścią strategii Zarządu, która ma na celu optymalizację  powierzchni handlowej – komentuje Artur Mikołajko Prezes Zarządu INTERSPORT Polska S.A. – Liczę, iż uruchomienie nowego sklepu w Galerii Warmińskiej w grudniu br. oraz ponowne otwarcie sklepu w CH Riviera w Gdyni (planowane na koniec listopada), przyczyni się do  poprawy wyników w grudniu, najważniejszym miesiącu IV kwartału. Uważam, że jesteśmy lepiej przygotowani do IV kwartału. Mamy dobrze dobraną świeżą kolekcję zimową oraz  mało starej kolekcji, którą kosztem utraty marży w pierwszym kwartale udało się sprzedać. Mam nadzieję, że pogoda w listopadzie i grudniu będzie choć trochę zimowa, co pozwoli na znaczny wzrost  sprzedaży i marży – dodaje.

Sieć INTERSPORT Polska posiada obecnie 36 salonów w 24 największych miastach Polski.  Sklepy sportowe INTERSPORT cieszą się największym uznaniem i zaufaniem klientów.  W 2014 roku firma otrzymała tytuł „Gwiazdy Jakości Obsługi” oraz zdobyła I miejsce wśród sklepów sportowo-turystycznych w rankingu konsumentów Daymaker Index 2014.

Źródło: INTERSPORT Polska

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0