HomeNowości z rynku

30 lat ikony eksploracji – The North Face Mountain Jacket

Już od kilku sezonów największe domy mody powracają do kultowych wzorów i modeli ze swoich kolekcji sprzed lat. Trend ten nie ominął również rynku odzieży outdoorowej. W 30. rocznicę powstania Mountain Jacket, w wiosennej ofercie The North Face pojawią się nowe modele kurtek, inspirowane klasycznym wzorem z 1985 roku.

 The North Face 1985 Limited Mountain JacketThe North Face 1985 Limited Mountain Jacket

30 lat temu firma The North Face stworzyła kurtkę, która wyznaczyła nowe standardy w projektowaniu odzieży outdoorowej. Wykorzystując najnowsze technologie, dostępne w danym momencie na rynku, była w stanie sprostać wymaganiom i potrzebom najbardziej wymagających odkrywców i podróżników. Swoją niezawodność potwierdziła już w 1987 roku, podczas wyprawy Snowbird Everest Expedition, kiedy to przeszła prawdziwy test wytrzymałości w najcięższych warunkach atmosferycznych – od ulewnych deszczy po ekstremalne zimno.

Wiosenna kolekcja Mountain Jacket dedykowana jest przede wszystkim tym, którzy nigdy nie przestają odkrywać i nawet w codziennym życiu nie chcą zatracić ducha prawdziwego podróżnika. Każdy z modeli kurtek Mountain został więc zaprojektowany tak, by spełniać indywidualne potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

The North Face 1985 Limited Mountain to doskonały wybór dla tych, którzy nawet podczas ulewnych deszczy nie rezygnują z ruchu. Membrana Gore-Tex 2L chroni przed wiatrem i wilgocią a jednocześnie zapewnia doskonałą „oddychalność”. Zapinane na zamki liczne kieszenie zmieszczą wszelkie niezbędne w ciągu dnia akcesoria.

The Nort Face 1985 Rage Mountain JacketThe Nort Face 1985 Rage Mountain Jacket

The North Face 1985 Rage Mountain i The North Face Heritage Mountain Jacket to nieco mniej zaawansowane technologicznie modele. Wykonane odpowiednio z membrany HyVent 2L oraz bawełny z dodatkiem woskowanego nylonu, ochronią przed deszczem a ich dopasowany do sylwetki krój i strategicznie rozmieszczone kieszenie zapewniają znakomity komfort podczas aktywnych dni w mieście.

The North Face 1985 Seasonal Heritage JacketThe North Face 1985 Seasonal Heritage Jacket

Najlżejszym modelem w kolekcji Mountain jest The North Face 1985 Seasonal Mountain Jacket. Ważąca zaledwie 77 g/m2, dzięki możliwości spakowania jej we własnym rękawie, będzie niezawodna jako kurtka awaryjna, na wypadek załamania pogody.

The North Face 1985 Limited Mountain – 1399 pln
The North Face Heritage Mountain Jacket – 849 pln
The North Face 1985 Rage Mountain – 599 pln
The North Face 1985 Seasonal Mountain Jacket – 299 pln

Kolekcja Mountain Jacket dostępna będzie w wybranych sklepach od lutego 2015 roku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu/mountain-jacket.

Informacja prasowa: Snow PR / The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0