HomeRynek outdoor

Crag Sport oficjalnym agentem Black Diamond w Czechach i na Słowacji

Firma CRAG SPORT (Black Diamond, Diamir, Evolv, Gregory, Sterling) została oficjalnym agentem marki Black Diamond na rynku czeskim i słowackim.

Niewątpliwy sukces jest wynikiem skutecznego rozwoju marki w segmencie specjalistycznego sprzętu oraz technicznej odzieży górskiej na rynku polskim. Dzięki wsparciu polskich partnerów Black Diamond – najlepszych  sklepów outdoorowych, oraz zaufaniu jakim obdarzyli markę, wielkość sprzedaży osiągnęła poziom porównywalny z rynkami Szwecji i Norwegii.  

Rynek czeski i słowacki pod względem populacji (16 mln) jest o ponad połowę mniejszy od polskiego, jednak pod względem wartości rynku outdoorowego jest porównywalny. Taka sytuacja jest wynikiem między innymi silnych tradycji sportowych, wyższych zarobków oraz bliskości krajów alpejskich (Austria i Niemcy).

Zadaniem nowego agenta będzie rozbudowanie sieci sprzedaży, wprowadzenie specjalistycznej kolekcji odzieżowej BD, zwiększenie sprzedaży kategorii narciarskich na Słowacji oraz nawiązanie współpracy z klientami instytucjonalnymi (wojsko, HZS, parki narodowe).

Rozszerzenie działalności  agencji o kolejne dwa rynki  przyczyni się znacząco na zwiększenie pozycji Cragsport w strukturze firmy Black Diamond, jak również pozytywnie wpłynie na zwiększenie inwestycji firmy na rynku polskim.

Informacja firmy Crag Sport

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0