HomeNowości z rynkuPrasa outdoorowa

8academy.pl – nowy projekt firmy Snap Outdoor

W ostatnim czasie pojawił się w polskim internecie nowy serwis górski – 8academy.pl. Jest to portal, który z założenia ma oferować wiedzę na tematy związane z górami, outdoorem, wspinaniem i skitourami. Pomimo, że strona została założona przez Spółkę Snap Outdoor, właściciela m.in sklepu 8a.pl, to ambicją jej twórców nie ma być tylko i wyłącznie zaistnienie jako dodatek do działalności e-commerce.

Porady sprzętowe i testy, to informacje które muszą znaleźć się na 8academy.pl, jednak nasze ambicje są dużo większe. Chcemy oferować czytelnikom szerszą, fachową wiedzę z różnych dziedzin aktywności górskiej – mówi Łukasz Czubak, kierujący 8academy.pl. – Stąd wśród osób współpracujących z nami są prawdziwe autorytety środowiska górskiego m.in. Janusz Gołąb, czy Darek Porada. Ich wiedza i doświadczenie gwarantują, że nasz czytelnik będzie miał okazję przeczytać naprawdę ciekawe i oryginalne teksty.

Inspiracje wyjazdowe, suszenie skarpetek na wysokości siedmiu tysięcy metrów czy felietony, które można przeczytać do porannej kawy – to krótki przykład tematów, którymi zajmuje się 8academy.pl.

Nie wiem czy zawsze chodziło mi po głowie założenie takiego portalu, ale może miałem takie zapędy – mówi Piotr Czmoch, związany ze Snap Outdoor. – Już kilkanaście lat temu wydawałem w Klubie Wysokogórskim Gliwice pisemko, zajmujące się naszym lokalnym środowiskiem górskim. Cieszę się, że teraz udało się nam zebrać w jednym miejscu tylu ciekawych autorów.

8academy.pl dopiero debiutuje, ale z czasem będą się na stronie pojawiać artykuły kolejnych osób, z którymi portal podjął już współpracę. Przykładowo, w dniu dzisiejszym Janusz Gołąb publikuje felieton, w którym zdradza powody, dla których zrezygnował z udziału w zimowej wyprawie na Nanga Parbat. Jednocześnie, porusza w nim problem stylów wspinaczkowych w górach wysokich. Zachęcamy do lektury: 8academy.pl.

Informacja prasowa firmy Snap Outdoor

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0