HomeRynek outdoor

Najważniejsze informacje dla odwiedzających targi ISPO MUNICH 2016

Już za kilka dni, w niedzielę 24 stycznia, rozpoczną się największe na świecie targi sprzętu i mody sportowej ISPO MUNICH 2016. Przedstawicielki targów ISPO w Polsce przygotowały zestawienie najważniejszych informacji, które mogą ułatwić poruszanie się po tych ogromnych targach oraz po Monachium. 

***

Zmiana układu grup produktowych w halach

Od najbliższej edycji targów zmienia się układ grup produktowych w poszczególnych halach. Plan hal znajdziecie Państwo w załączeniu: ISPO MUNICH Gelaendeplan.pdf Poszczególne segmenty znajdziecie Państwo w następujących halach:

  • Segment Outdoor – hale A1, A2, A3 (odpowiednio dawne hale B6, A6, B5)
  • Segment Action – hale A6, B5, B6 (odpowiednio dawne hale A3, A2, A1) – hala A6 – hala freeski
  • Segment Ski – hale A4, A5 (jak dawniej)
  • Segment Performance – hala C4 (dawna hala B4)
  • Segment Health&Fitness – hala B4 (dawna hala C1)
  • Segment ISPO VISION – hala B1 (jak dawniej)
  • Segment Textrends – hala C3 (dawna hala C2)
  • Segment Sourcing – hale C1, C2 (odpowiednio dawne hale C3, C4

Visitor Official Planner – mapki ułatwiające orientację na targach

Poniżej przesyłamy link do elektronicznej wersji przewodnika, bez którego trudno poruszać się po tak dużych targach, jakimi są targi ISPO MUNICH.

Drukowaną wersję tego przewodnika otrzymają Państwo bezpłatnie na targach w punktach rejestracji oraz informacji. Warto w taki przewodnik się zaopatrzyć jeszcze zanim wejdą Państwo przez elektroniczne bramki.

http://ispo-mediaservices.com/prj_157/_inc002/_downloads/ispo_16_Besuchspl_E.pdf 

International Retailers Lounge – miejsce spotkań polskich odwiedzających  B11

Podobnie jak w roku ubiegłym polscy odwiedzający będą mogli spotkać się w tzw. International Retailers Lounge, w której można umówić się na spotkanie z klientem czy po prostu odpocząć w trakcie intensywnego dnia targowego. Dostępne tam będą do poczytania również polskie i zagraniczne tytuły branżowe.

International Retailers Lounge znajduje się w pomieszczeniu konferencyjnym B11 (1 piętro, przy ruchomym chodniku tzw. Express Way, od strony wejścia WEST, schodami ruchomymi do góry i na lewo – plan pomieszczeń konferencyjnych w załączniku conference rooms).

Lounge będzie otwarta w niedziela-wtorek w godz. 9.00-18.00, a w środę w godz. 9.00-17.00. Serdecznie zapraszamy! 

Seminaria ISPO ACADEMY – wartość dodana wizyty na targach

ISPO ACADEMY, platforma szkoleniowa dla sklepów sportowych, już po raz czwarty zostanie zorganizowana na targach ISPO. Stoisko ISPO ACADEMY na targach znajduje się w obszarze wejścia EAST W ramach ISPO ACADEMY odbędą się podczas targów ciekawe wykłady i seminaria. Szczegółowy program wszystkich wykładów znajdziecie tutaj: http://academy.ispo.com/en/ISPO-ACADEMY-Conferences/ISPO-MUNICH/ 

RETAIL TOUR

ISPO ACADEMY to również punkt startowy dla tzw. RETAIL TOURS – wycieczek dla odwiedzających targi ISPO organizowanych po sklepach sportowych w Monachium. W poniedziałek po południu w godzinach 13.00-17.30 odbędzie się wycieczka dla polskich odwiedzających. Odwiedzimy 3 sklepy: biegowy – Adidas Store, rowerowy- RoseBikeTown i outdoorowy – Globtrotter. Podczas wycieczki jest zapewnione tłumaczenie na język polski. Na chwilę obecną mamy ostatnie wolne miejsca. Udział w wycieczce w ramach polskiej grupy jest bezpłatny. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt tel. 695744503 lub e-mail: biernacka@ispo.com Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zbiórka polskiej grupy: godz. 13.00 stoisko ISPO ACADEMY w wejściu EAST – stoisko EOE.04. Prosimy o punktualne przybycie.

Polscy wystawcy na targach ISPO MUNICH 2016

W tym roku na targach ISPO MUNICH zaprezentuje się 37 polskich marek. Listę tych firm wraz z produktami prezentowanymi przez nie na targach przesyłamy Państwu w załączeniu i oczywiście zapraszamy do odwiedzenia stoisk rodaków. Lista znajduje się również TUTAJ.

Tradycyjna wspólna kolacja polskich wystawców i odwiedzających – w poniedziałek po targach (25.01.2016)

W poniedziałek, 25 stycznia, po targach, w ramach tzw. networkingu, organizujemy wspólne wyjście na kolację dla polskich wystawców i odwiedzających do typowo bawarskiej restauracji Zum Augustiner. Wstępna rezerwacja została dokonana na 50 osób.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby dołączyć, bardzo prosimy o zgłaszanie ilości osób oraz firmy do soboty, 23 stycznia 2016.

Wszystkich odwiedzających serdecznie zapraszamy! Z terenów targowych ruszamy grupą o godz. 18.30 spod INTERNATIONAL RETAILERS LOUNGE B11 (pomieszczenie konferencyjne, 1 piętro, przy Express Way od strony Wejścia WEST). Oczywiście możliwy jest dojazd na własną rękę, bezpośrednio na miejsce spotkania.

Restauracja Zum Augustiner mieści się na Starówce, między Marienplatz a Stachusem (Neuhauserstrasse 27).  www.augustiner-restaurant.com   

Rezerwację mamy na hasło ISPO POLAND na godz. 20:00 (poniedziałek, 25.01.2016). Bardzo prosimy o wcześniejszą informację mailem lub telefonicznie do soboty, jeśli będą Państwo zainteresowani udziałem. Miejsc mamy zarezerwowanych na razie tylko 50. Jeśli informację dostaniemy wcześniej, będziemy mogli powiększyć il. miejsc. Na miejscu, dostawienie dodatkowych stolików może okazać się niemożliwe.

UWAGA: Wystawcy i odwiedzający zamawiają dowolne menu z karty i sami rozliczają się indywidualnie za zamówienie. My jedynie koordynujemy takie wspólne wyjście!

Bilety na komunikację miejską w Monachium

Aby poruszać się komunikacją miejską po Monachium, muszą Państwo nabyć odpowiedni bilet na komunikację MVV (wyjątek stanowią karty ISPO CARD, które uprawniają do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w okresie trwania targów+ shuttle busem z lotniska). Bilety na komunikację mogą Państwo nabyć w automatach na każdej stacji metra oraz S-Bahn oraz w punktach oznaczonych logiem MVV.

Informacje o cenach i rodzajach biletów przesyłamy w załączeniu (TARIFPLAN_2016_Innenraum). W przypadku grup od 2 do 5 osób polecamy zakup biletów 3-dniowych typu GRUPPE (najbardziej opłacalne). Bilety 3-dniowe nie obowiązują na strefę, w której znajduje się lotnisko, a jedynie na tzw. INNENRAUM, w którym mieści się centrum miasta oraz tereny targowe.

Zakupiony bilet należy skasować przed wejściem na peron. Bilet nieskasowany jest nieważny.

UWAGA: Bilet dla odwiedzających nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów na targi. Przestrzegamy, że mandat za brak ważnego biletu MVV wynosi 50 euro!

Dojazd na targi – shuttle z lotniska

Dla Państwa dojeżdżających na tereny targowe z lotniska, przesyłamy rozkład jazdy targowych shuttle busów, z informacją o cenach biletów (8 euro w jedną stronę, 13,5 euro w dwie strony) oraz miejscami przystanków na lotnisku oraz terenach targowych. Dla posiadaczy ISPO CARD Shuttle Bus jest bezpłatny (za okazaniem ważnej ISPO CARD).

Shuttle bus kursuje w terminie 23-27.01.2016 i zatrzymuje się przy wejściu WEST, EAST, NORD na terenach targowych.

Program targów – highlights

Pod załączonym linkiem znajdą Państwo program targów z wyszukiwarką: http://jl-medien.de/elm/prj_991/view/index.cfm?nv=0&refPrj=50&refBelonging=50_16&lng=2

Szczególnej Państwa uwadze polecamy produkty nagrodzone w ramach ISPO AWARD i ISPO BRANDNEW Award. W tym roku platforma ISPO BRANDNEW Village zlokalizowana jest w hali B5, a produkty wyróżnione znakiem jakości i innowacyjności – ISPO AWARD będzie można oglądać w hali B1 (ISPOVISION) na stoiskach B1.10+B1.20 – pasaż prezentacyjny pośrodku hali.

Innowacje w tekstyliach zostaną zaprezentowane w ramach platformy ISPO Textrends Forum w hali C3. Stale umacniający się trend tzw. health style znalazł swoje odzwierciedlenia na targach ISPO w ramach platformy ISPO Health&Fitness w hali B4 (pasaż po środku hali). Miłym akcentem w ramach forum będzie ISPO Health&Fitness Get-Together, które odbędzie się w niedzielę, w barze Nutrition Bar w hali B4. Zapraszamy od godz. 17.00.

ISPO Get-Together – po oficjalnym zakończeniu dnia targowego wystawcy jak i odwiedzający mogą kontynuować networking w nieformalnej atmosferze podczas ISPO Get-Together. Wieczorne spotkania branży będą się odbywały codziennie (niedziela, poniedziałek, wtorek) po targach w zewnętrznej części Atrium wejścia WEST naprzeciwko hali A1, 17.30-20.00

Internet na targach

Wszyscy odwiedzający mogą korzystać na targach z bezpłatnego Wi-Fi (zasięg w halach targowych, wejściach oraz atrium). Prędkość do 1,5Mb/sec, dzienny limit poboru danych – 50MB. Limit odnawiany jest następnego dnia.

Aby nawiązać połączenie prosimy wybrać na urządzeniu sieć messeWifi oraz uruchomić przeglądarkę. Nastąpi przekierowanie do strony logowania. Tam prosimy wpisać numer telefonu, na który zwrotnie zostanie smsem przysłane hasło. UWAGA – jedno hasło dotyczy jednego urządzenia, nie można korzystać z Internetu na innym urządzeniu za pomocą tego samego hasła. Aby móc korzystać z Internetu na innym urządzeniu konieczna jest ponowna rejestracja z podaniem innego numeru telefonu.

Hasło ważne jest przez cały okres targów – nie jest wymagana ponowna rejestracja.

Polish Outdoor Group Lounge

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich Państwa, nie tylko outdoorową społeczność, do POG Lounge zorganizowanej przez polską organizację zrzeszająca firmy branży outdoor – Polish Outdoor Group. Na stoisku będzie można zasięgnąć informacji o działalności organizacji i eventach promujących aktywności outdoorowe, tj. Himalayan Camp na przystanku Woodstock czy obozie Wintercamp.

POG Lounge – hala A3. 623

Godziny otwarcia targów dla odwiedzających

  • 24-26.01.2016 (niedziela-wtorek): 9:00-18:00
  • 27.01.2016 (środa): 9.00- 17.00   

Parkingi + adres do nawigacji

Podczas targów dla odwiedzających przygotowane zostały parkingi: Parkhaus WEST (parking zadaszony – koszt 10euro/dzień), Parking P1 (parking otwarty od strony wejścia NORTH – koszt: 8 euro/dzień), Parking P7 (parking otwarty od strony wejścia EAST, koszt: 8euro/dzień). Plan sytuacyjny z parkingami w załączeniu. Kolorem pomarańczowym na planie zaznaczone są parkingi dla odwiedzających.

Adresy do wpisania w nawigację: 

Hale A1-A3, B1-B3, C1-C2

Parkhaus West                               

Paul-Henri-Spaak-Str. 6        

81829 München                             

Hale A6-A4, B6-B4,                        Hale C3-C4

Eingang Ost                      Eingang Nord
Am Messeturm 4               Paul-Henri-Spaak-Str. 12
81829 München                 81829 München

GPS-Daten Messe Längengrad: 11.695547

Muenchen/ICM Breitengrad 48.134962

Profil ISPO na Facebooku (w jęz. polskim)

Polecamy Państwa uwadze polski profil ISPO na Facebooku. http://www.facebook.com/ispopl 

Znajdą tam Państwo wiele przydatnych informacji. Podczas targów na bieżąco będziemy zamieszczać tam informacje o ciekawostkach znalezionych na targach lub zaproszenia na stoiska marek, które poszukują partnerów handlowych w Polsce. Dlatego warto nas lubić J! 

Kontakt na targach:

Informujemy, że nasze polskie biuro rusza w piątek 22.01.2016 o godz. 16.00 do Monachium. Od godz. 16.00 będziemy więc niedostępni pod telefonami stacjonarnymi. 

W sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub kontakt na tel. komórkowy:

Joanna Biernacka-Goworek: + 48 695 744 503

Agata Białek: +48 537 884 969

Życzymy Państwu spokojnej drogi do Monachium, udanych targów i owocnych rozmów handlowych!

Z poważaniem/ Best regards 

Joanna Biernacka-Goworek

Agata Białek

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0