HomeRynek outdoor

Firma Exploteam dystrybutorem marki Black Yak

Od początku 2016 roku dystrybutorem koreańskiej marki Black Yak na polskim rynku jest firma Exploteam. 

 

Jak zdradził nam przedstawiciel firmy Exploteam, Łukasz Olesiński, marka będzie aktywnie wspierała działania swojego dystrybutora w Polsce. W planach jest wybór polskiej „twarzy marki”, a także różnego rodzaju akcje promujące Black Yaka zarówno wśród dostawców, jak i konsumentów.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=Jqy8S7ihbH8]

A jak scharakteryzować tych ostatnich?

Nasz klient to indywidualista, osoba która chce się wyróżniać w tłumie – mówi Łukasz Olesiński. – Produkty marki są na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem technicznym, jakościowym, jak i pod kątem designu. Produkt będzie konkurował z takimi markami jak Mammut czy Arc’teryx, jest to więc cenowa półka premium. To co wyróżnia produkty Black Yaka, to bardzo duża dbałość o szczegóły, a przede wszystkim ergonomia użytkowania, którą doceni przeciętny użytkownik, a przede wszystkim profesjonalista. 

Kolekcja marki będzie się składać z trzech linii głównych, nawiązujacych do nazw jaków – zwierząt transportowych wykorzystywanych m.in. w Himalajach: Pali Line (The Guardian – linia najbardziej techniczna), Sibu Line (The Innovator – linia najbardziej innowacyjna), Maiwa Line (The Mulitalent – linia najbardziej wszechstronna).

Kolekcja marki Black YakKolekcja marki Black Yak

Układa się to również odpowiednio od najdroższej i najbardziej zaawansowanej technicznie linii do tańszej, bardziej przystępnej cenowo dla większego zakresu klientów. W każdej z linii znajduje się od 3 do 4 rodzajów kurtek o różnym przeznaczeniu (zarówno puchowe, jak i membranowe), 3 – 4 rodzaje spodni oraz 2 – 4 warstwy pośrednie. Wszystkie produkty są zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. 

Black Yak już od ubiegłego roku poszukiwał dystrybutora na polskim rynku, w między czasie firma dostosowała także swoje produkty do europejskiego klienta. Testy produktów były prowadzone przez alpinistów i himalaistów w szwajcarskich Alpach. Nowa kolekcja będzie prezentowana podczas nadchodzących targów ISPO MUNICH 2016. 

Kolekcja marki Black YakKolekcja marki Black Yak

Firma Exploteam ostrożnie podchodzi do kanałów dystrybucji produktów na polskim rynku.

Nie zamykamy się na żadne kanały dystrybucji, jednak zależy nam na tym aby marka była w odpowiedni sposób prezentowana finalnemu klientowi – mówi Łukasz Olesiński. – W związku z tym będziemy pomagać naszym partnerom od strony marketingowej oraz technicznej i merytorycznej. Nie chcemy aby szczególnie w pierwszym okresie sprzedaży pojawiło się dużo produktów na rynku. Z szerokiego grona postaramy się wybrać tych partnerów, którzy będą się wpisywali najlepiej w charakter marki. Przede wszystkim jednak zależy nam na zaprezentowaniu marki i produktu klientom, na pokazaniu im, iż produkt jest wart swojej ceny pod każdym kątem. Ponieważ my już mieliśmy okazję widzieć i testować pierwszą europejską kolekcję Black Yaka, mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, iż rzeczywiście nadchodzi nowa jakość i świeżość na rynku technicznej odzieży outdoorowej. Jak wiemy, podczas targów ISPO przyznawane są specjalne nagrody oraz wyróżnienia i nie ukrywam, że liczymy na kilka. Będzie to najlepsze potwierdzenie moich wszystkich pozytywnych słów na temat naszych produktów – zapewnia.

Kolekcja marki Black YakKolekcja marki Black Yak

Przedstawiciele firmy Exploteam będą dostępni na targach ISPO w poniedziałek oraz we wtorek. Stoisko marki Black Yak znajduje się w hali ISPO VISION, hala B1, numer 312. Kontakt: tel. + 48 669 016 389, e-mail: Lukasz@exploteam.pl.

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0