HomeNowości z rynku

Cztery nagrody ISPO AWARD 2016 dla Salewy

Podczas międzynarodowych targów ISPO 2016 w Monachium, jury corocznego konkursu uhonorowało cztery produkty SALEWA nagrodami ISPO Award, czyli jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży outdoorowej. 

Marka SALEWA to już ponad 80 lat doświadczenia w pionowym świecie, również w górach najwyższych. Od ośmiu dekad, konsekwentnie udoskonala ona swoje produkty, wprowadzając innowacyjne rozwiązania wspierające sportowców i ludzi gór na drodze do upragnionych celów. Wystarczy wspomnieć słynny Helium – najlżejszy kask wspinaczkowy swoich czasów, jednocześnie oferujący najwyższą ochronę i bezpieczeństwo.

 

Podczas targów ISPO 2016 w Monachium SALEWA otrzymała aż cztery nagrody ISPO Award, będące jednymi z najbardziej pożądanych wyróżnień w branży outdoorowej. Co roku niezależny panel ekspertów, składający się z profesjonalistów świata sportu, wybiera z setek napływających zgłoszeń grupę zwycięskich produktów. W 2016 wśród nich znalazły się aż cztery produkty SALEWA: spodnie Sesvenna Tirol Wool, kurtka Ortles Heavy Down oraz dwa modele obuwia: Ultra Train GTX i Vultur GTX.

Cztery nagrody ISPO Award to znakomity wynik dla każdej marki – mówi Maurizio Priano, dyrektor ds. marketingu w SALEWA. „Dla nas ma to wyjątkowe znaczenie, ponieważ jest to swego rodzaju zwieńczenie rozpoczętego dwa lata temu procesu odświeżania wizerunku marki. Wyniki sprzedaży z dwóch ostatnich sezonów pokazują, że nasi klienci doskonale przyjęli nowy, wyrazisty i jednocześnie prosty język SALEWA. Jesteśmy dumni, że aż cztery z naszych produktów uhonorowane zostały nagrodą ISPO Award, co potwierdza pozycję SALEWA w gronie najbardziej innowacyjnych marek świata sportów górskich.”

Od wielu lat SALEWA pozostaje punktem odniesienia w segmencie odzieży górskiej. Mieszcząca się we włoskim Tyrolu Południowym firma zasłynęła m.in. kurtką Bering Down Jacket, czyli jedną z pierwszych „puchówek” do sportów górskich, która w latach 80. szybko stała się absolutnie niezbędnym elementem ekwipunku każdego wspinacza. Nagrodzona kurtka Ortles Heavy Down to nawiązanie do tego dziedzictwa. Innowacja poprzez tradycję – również drugi ze zwycięskich produktów w kategorii odzieży, spodnie Sesvenna Tirol Wool zdają się potwierdzać zasadność owego hasła. Do zapewnienia technicznej izolacji, skiturowe spodnie wykorzystują bowiem lokalnie produkowaną wełnę tyrolską.

ORTLES HEAVY DOWN JACKET

Zaprojektowana, by przetrwać najtrudniejsze warunki w górach, ale jednocześnie subtelnie wykończona, by mogła bez problemu pełnić rolę stylowego towarzysza podczas poruszania się po mieście w mroźne zimowe dni. Idealna dla młodych wspinaczy, którzy w sezonie zimowym nie chcą rozstawać się ze swoją techniczną kurtką nawet na co dzień.

 Salewa, ORTLES HEAVY DOWN JACKETSalewa, ORTLES HEAVY DOWN JACKET

Niezawodną izolację osiągnięto dzięki zestawieniu materiałów takich jak biały puch kaczy (90/10 750 cuin) dla naturalnego zatrzymania ciepłych mas powietrza w partii klatki piersiowej i ramion oraz Primaloft® Silver dla wyższej odporności na wodę w obszarze barków, jak i tam, gdzie mniejsza objętość ułatwia korzystanie z rękawic czy uprzęży, czyli na mankietach i u dołu kurtki. Zapinana na zamek wstawka w kapturze pozwala uzyskać dwa rodzaje kroju: kompatybilny z kaskiem i zredukowany, do codziennego użytkowania. Obszerne wysoko usytuowane kieszenie „kangurki” to skuteczny sposób na ogrzanie dłoni w wygodnej pozycji.

SESVENNA TIROL WOOL PANT

Stworzone na prośbę przewodników górskich z Tyrolskiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego, potrzebujących dodatkowo ocieplonych spodni, które jednocześnie sprostają warunkom panującym w terenie. Połączenie zróżnicowanych materiałów pozwoliło zapewnić każdej z części ciała optymalne właściwości: góra wykonana została z ociepliny z lokalnie produkowanej wełny tyrolskiej (Tirol Wool 60g), a dół z technicznego materiału Durastretch Bamboo z wykończeniem DWR PFC-free.

 Salewa, SESVENNA TIROL WOOL PANTSalewa, SESVENNA TIROL WOOL PANT

Tirol Wool to wełna pozyskiwana z tyrolskich owiec górskich. Środowisko, w którym żyją sprawia, że ich wełna posiada lepsze właściwości izolacyjne, dzięki czemu tradycyjnie stosuje się ją jako wytwarzającą naturalny mikroklimat ochronę przed zimnem, wilgocią i w chłodnych warunkach atmosferycznych. Specjalne wykończenie Oxywash czyni ją miększą oraz nadaje właściwości higroskopijne, oddychające i nie pochłaniające zapachów.

Utworzony w 2005 roku dział obuwia SALEWA jest najmłodszy ze wszystkich. Niemniej jednak to właśnie za jego sprawą i na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat w historii obuwia marki zapisano wiele znaczących innowacji produktowych. Jedną z nich była na pewno koncepcja Tech Approach, nagrodzona później licznymi międzynarodowymi wyróżnieniami. W tym roku kolejne dwa modele dostąpiły tego zaszczytu: przeznaczony do treningu w terenie górskim Ultra Train GTX oraz typowo górski Vultur GTX.

ULTRA TRAIN GTX

Owoc współpracy SALEWA z MICHELIN® – światowym liderem w produkcji wysokiej jakości opon i mieszanek gumowych. Pierwszy wodoodporny but do treningu w terenie górskim, zapewniający to, co najważniejsze dla każdego sportowca ćwiczącego w terenie: niezawodną przyczepność, maksymalne podparcie stopy oraz poczucie stabilności kroku. W sezonie zimowym na znaczeniu zyskują również dodatkowe właściwości wodoodporne oraz podeszwa, która sprawdzi się także przy niskich temperaturach.

 Salewa, ULTRA TRAIN GTXSalewa, ULTRA TRAIN GTX

Ta stworzona przez SALEWA i MICHELIN® doskonale poradzi sobie na twardych, zbitych nawierzchniach, typowych dla chłodniejszych zimowych dni, a zintegrowana technologia SALEWA Motion Guidance wspomaga naturalny ruch stopy nawet podczas długich sesji treningowych. Zastosowanie wyściółki z legendarnej membrany Gore-Tex® stanowi gwarancję całorocznej ochrony. Wszystko po to, by to użytkownik – a nie pogoda – decydował o tym, kiedy chce zakończyć trening.

VULTUR GTX

Wszyscy to znamy: często rozchodzenie i dopasowanie do stopy wytrzymałego, solidnego buta wykonanego ze skóry wymaga sporo czasu, wysiłku i poświęceń w kwestii komfortu. Często, ale nie zawsze.

Salewa, VULTUR GTXSalewa, VULTUR GTX 

Vultur GTX® posiada szereg zintegrowanych rozwiązań, dzięki którym dopasowuje się on do stopy szybko i bezboleśnie: zainspirowana butami wspinaczkowymi obejmująca stopę konstrukcja, wydłużony system sznurowania 3D, wkładka MFF+ oraz podwyższona mobilność w obszarze kostki. Wszystko to na bazie podeszwy Vibram® WTC i poliuretanowej, wtryskiwanej podeszwy środkowej o podwójnej gęstości – unikalnej dla SALEWA przełomowej technologii. Rezultat? Lekkość kroku, trwalsza amortyzacja i wysoka wytrzymałość, jakich nie zapewni żaden inny z dostępnych obecnie na rynku modeli obuwia górskiego.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0