HomeNowości z rynku

The North Face prezentuje nowości w kolekcji alpinistycznej Summit Series 2016

The North Face wprowadza szereg nowości do kolekcji alpinistycznej Summit Series, która powróciła na rynek w całkowicie odmienionej i innowacyjnej formie w 2015 roku.

Kurtka damska Summit L5

Kurtka damska Summit L5

Jedną z najistotniejszych zmian jest z pewnością zastosowanie w kurtce i spodniach L5 membrany GORE-TEX®. Produkty są jeszcze lepiej dopasowane do wymagań sportowców wspieranych przez markę, dostępne będą także w nowych opcjach kolorystycznych.

W najbardziej zaawansowanej na rynku linii produktów przeznaczonych do wspinaczki wysokogórskiej pojawił się także lekki i wytrzymały plecak Summit Series Alpine 50L. Przy jego produkcji wykorzystano opatentowaną przez markę technologię Fuseform™ pozwalającą na bezszwowe wzmocnienie wybranych elementów nylonem Cordura®. Jego górna część umożliwia wygodne przenoszenie liny, posiada ponadto odpinany pas biodrowy i wyjmowane usztywnienie tylnej części. Elementy narażone na kontakt z czekanami zostały dodatkowo zabezpieczone.

 Plecak Summit Series Alpine 50L

Plecak Summit Series Alpine 50L

***

Cała kolekcja składa się z 6 warstw oznaczonych odpowiednio nazwami od L1 do L6.

Summit L1 Top i L1 Pant to warstwa podstawowa wykonana z materiału Thermolite®, zapewniającego utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i odprowadzenie wilgoci z powierzchni skóry. Dopasowany krój i minimalna liczba szwów zapewniają maksimum komfortu w czasie długich godzin spędzonych w ścianie.

Summit L2 to kurtka warstwy pośredniej wykonana z niezwykle wytrzymałego materiału Polartec® Hardface z wykorzystaniem technologii FuseForm™. Specjalna metoda produkcji pozwoliła na stworzenie na plecach i pod pachami stref ułatwiających odprowadzenie pary wodnej, a tym samym utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała.

Summit L3 to ultralekka kurta warstwy pośredniej, w której doskonałą termoizolację zapewnia puch o sprężystości 800 z certyfikatem RDS. Powłoka zewnętrzna wykonana została z wykorzystaniem technologii FuseForm™, która pozwoliła wzmocnić wybrane strefy przy zastosowaniu minimalnej liczby szwów.

Kolejna warstwa to Summit L4, czyli najcieplejsza kurta The North Face z syntetycznym wypełnieniem. Wykorzystano w niej dobrze kojarzony z marką materiał ThermoBall™, ale jej konstrukcja pozwoliła osiągnąć jeszcze lepsze parametry związane z zatrzymaniem ciepła. Zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o wspinaczce, dlatego w wybranych miejscach zastosowano  rozciągliwe panele, ponadto powłoka zewnętrzna wykonana została z lekkiego, ale wytrzymałego materiału typu miniripstop.

Kurtka i spodnie Summit L5 to najbardziej zaawansowana techniczna warstwa zewnętrzna stworzona przez The North Face. Dzięki technologii FuseForm™ udało się wzmocnić określone strefy bez stosowania szwów. Zastosowana w tym roku membrana GORE-TEX® 3L zapewnia z kolei najlepszą ochronę przed wilgocią i doskonałe odprowadzenie pary wodnej.

Męska kurtka Summit L5

Męska kurtka Summit L5

Summit L6 to kurtka wypełniona puchem o sprężystości 800 z certyfikatem RDS, zaprojektowana z myślą o zjazdach i dłuższych momentach spędzonych na stanowisku. Dzięki specjalnej konstrukcji komór zapewnia doskonałą termoizolację i ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Podobnie jak w innych produktach z linii Summit Series przy jej tworzeniu wykorzystano technologię FuseForm™.

Kurtki L5 i L6 wyposażone zostały także we flagi ratunkowe z dużym odblaskowym logo, które wykonane zostały z materiału pozostałego z procesu produkcji.

Kolekcja jest dostępna w wybranych sklepach The North Face i sklepach specjalistycznych. Więcej na jej temat dowiedzieć się można na stronie www.thenorthface.eu.

Informacja prasowa The North Face

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0