HomeImprezy outdoor

Poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016

14 października b.r. wyłonieni zostali laureaci VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016. Podzielony był on na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostało łącznie 12 laureatów – po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich – „Mountain Faces” – było włoskie AKU, uznany producent obuwia górskiego.

international-mountain-summit-2016

IMS Photo Contest 2016 stanowił integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór, wspinaczki i szeroko rozumianego outdooru. Tegoroczna edycja promowana była mottem „Meet. Mountain. People. Soul.” Event odbywał się w dniach 10 – 16 października w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym. W czasie jego trwania odbyły się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje multimedialne. Nie zabrakło wspólnych wycieczek trekkingowych, wspinaczek w terenie czy zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

Konkurs fotografii był jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów dziedziny, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów!

W czasie tegorocznej edycji ponad 2 000 nadesłanych zdjęć ocenianych było przez 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Przewodniczył im Georg Tappeiner, prekursor ujęć wykonywanych z pokładu samolotu, znany m.in. z pięknych kadrów Dolomitów. Laureaci wybierani byli w 4 kategoriach: Nature, Aerial, Action i Faces, z łączną pulą nagród ponad 10 000 €.

W sponsorowanej przez włoskie AKU kategorii – „Mountain Faces” – zadaniem fotografów było przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji – podczas pracy, w czasie wolnym lub podczas outdoorowych aktywności. Główną nagrodę o wartości 900 € zdobył Gábor Garamvári za fotografię zatytułowaną „Rest Period”. II miejsce i 500 € przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”, natomiast ostatnie miejsce na podium i 250 € powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined”.

I miejsce w kategorii „Mountain Faces” - „Rest Period”, fot. Gábor Garamvári

I miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Rest Period”, fot. Gábor Garamvári

II miejsce przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”

II miejsce przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”

Trzecie miejsce powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined

III miejsce powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined

Zwycięskie fotografie we wszystkich 4 kategoriach można sprawdzić na oficjalnym fanpage’u konkursu dostępnym na https://www.facebook.com/IMS.International.Mountain.Summit/. Szerszą – bo uwzględniają aż 100 wyróżnionych zdjęć – galerię można sprawdzić na oficjalnej stronie konkursu w zakładce http://www.imsphotocontest.com/gallery/top-100-2016.html.

Informacja firmy Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0