HomeNowości z rynku

adidas dla fanów outdooru

W Polsce coraz łatwiej dostępna staje się odzież outdoorowa i buty górskie marki adidas. Słynny producent sportowej odzieży i obuwia chce szerzej wkroczyć na polski rynek sportów górskich. Kolekcję Terrex cechuje funkcjonalność i nowe podejście do outdoorowego wzornictwa.

Marka adidas coraz szerzej gości na polskim rynku outdoorowym. W ostatnim czasie odzież i buty tego producenta pojawiły się w Sklepach Górskich Skalnik. Obuwie i odzież z kolekcji Terrex produkowane są zarówno z myślą o zwykłych turystach, jak i osobach, które do działalności w górach podchodzą ze sportowym zacięciem. Choć marka nie kojarzy się wyłącznie z górami, to już od dawna wspiera ciekawe projekty outdoorowe, sponsoruje wspinaczy największego formatu oraz tworzy technologie konstruowane z myślą o outdoorowych zapaleńcach. Warto wspomnieć, że adidas nie zapomina o dzieciach. Dziecięce obuwie z membrana ClimaProof® chroni małe stopy podczas pierwszych górskich przygód.

adidas_06

adidas_03

Pierwsze buty trekkingowe adidasa powstały w 1978 r. Projektanci marki stworzyli je dla samego Reinholda Messnera, który zabrał obuwie marki pod Mount Everest. W kolejnych latach marka sponsoruje, wspiera sprzętowo i dumnie współpracuje z wieloma światowymi nazwiskami z górskiej społeczności. Wspinaczkowy team adidasa to znane nazwiska, które mają na koncie świetne przejścia i są utytułowanymi zawodnikami we wspinaczce sportowej i bulderingu. Wystarczy wymienić Kevina Jorgesona, który specjalizuje się w ekstremalnie trudnych przejściach big wall, Sashę DiGiulian – pierwszą Amerykankę z drogą o trudności 9a na koncie, Minę Markovic, czyli utytułowaną zawodniczkę sportowej wspinaczki na prowadzenie. Najsłynniejsza marka sportowa wspiera również alpinistów podejmujących się trudnych zadań w ośnieżonych górach, takich jak: Don Bowie i Ben Erdmann. adidas sponsoruje także ambitne projekty i poszukuje osób, które przekraczają w górach kolejne granice. Ostatnio stworzył projekt Claim Freedom, który polegał na wsparciu 7 ambitnych działań w górach, powietrzu i na wodzie. Sportowcy darzą ogromnym zaufaniem markę i chętnie korzystają z funkcjonalnej odzieży i obuwia marki adidas.

adidas_05

Słynna marka sportowa wykorzystuje najlepsze technologie i tworzy własne rozwiązania. W outdoorowej odzieży adidasa wykorzystuje się membrany GORE-TEX® i ClimaProof®. Kurtki puchowe szyje się z ultralekkich materiałów Pertex®, zaś w kurtkach syntetycznych adidas stosuje renomowane włókna PrimaLoft®. Outdoorowa kolekcja adidas Terrex obejmuje modele dla mężczyzn i kobiet. Termoaktywna odzież, kurtki membranowe i kurtki puchowe powstają przy użyciu innowacyjnych rozwiązań. Przykładem może być bluza Terrex Stockhorn. Ten lekki polar uszyto z materiału Pontetorto® Tecnostretch. Bluzę wzbogacono o inserty z materiału 37.5™, który dzięki działaniu aktywnego węgla szybciej odprowadza wilgoć podczas aktywności i działa przeciw nieprzyjemnym zapachom, które mogłyby wchłaniać włókna.

adidas_04

Warto zwrócić również uwagę na buty górskie adidasa. Obuwie goretexowe z innowacyjną technologią amortyzującą adiPRENE® to skuteczne w górskim terenie buty. Marka adidas przełamuje nieco wzornictwem wyobrażenia o outdoorowym obuwiu. Buty trekkingowe i buty podejściowe adidas to lekkie modele o sportowym designie.

adidas_02

adidas_01

Nieco bardziej sportowy wygląd nie wpływa jednak na funkcjonalność obuwia w trudnym terenie. Buty adidas maja wszystko, czego potrzeba na szlaku i podczas podejść piargami pod wspinaczkowe drogi. Najnowsze modele odzieży i obuwia można przymierzyć we Wrocławiu. Kolekcję Terrex dystrybuują już stacjonarne sklepy Skalnik oraz sklep internetowy Skalnik.pl.

Informacja prasowa

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0