HomeRynek outdoorImprezy outdoor

Marmot Złotym Sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

W dniach 2-4 grudnia br. odbędzie się 14. Krakowski Festiwal Górski. W czasie 3 festiwalowych dni miłośnicy świata gór spotkają się z wybitnymi alpinistami, wspinaczami i freeriderami. Dojdzie do licznych spotkań, warsztatów, pokazów filmowych, konkursów czy kiermaszu odzieży i sprzętu outdoorowego. Swoją obecność na festiwalu mocno zaznaczy amerykańska marka Marmot – Złoty Sponsor imprezy. Nie zabraknie również Aku i Tevy – obaj producenci zostali ogłoszeni Brązowymi Sponsorami.

kfg-2016-plakat

Krakowski Festiwal Górski to od lat obowiązkowa pozycja na mapie górskich wydarzeń – nie tylko w Polsce.  Dzięki obecności wybitnych postaci ze świata szeroko rozumianego outdooru oraz niezwykle bogatemu programowi,  festiwal cieszy się renomą również poza granicami kraju. Co roku odwiedza go około 4000-5000 osób, pragnących spotkać się z innymi miłośnikami gór, i w ich towarzystwie spędzić 3 wyjątkowe dni na terenie Pawilonu Dydaktyczno – Sportowego na krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Marmot był również Złotym Sponsorem poprzedniej edycji festiwalu (fot. Adam Kokot / KFG)

Marmot był również Złotym Sponsorem poprzedniej edycji festiwalu (fot. Adam Kokot / KFG)

W tegorocznej edycji zgromadzeni na festiwalu uczestnicy będę mieli okazję spotkać się ze  światową ikoną wspinaczki – Amerykanką Lynn Hill. Oprócz niej swoją obecnością festiwal zaszczycą takie postacie jak; Kanadyjczyk Marc-André Leclerc, Brytyjczyk Tim Emmett czy pochodzący z Kraju Basków Alex Txikon. Nie zabraknie również rodzimych gwiazd, choćby wybitnego narciarza wysokogórskiego Andrzeja Bargiela. Tylko w lipcu i sierpniu br. w spektakularny sposób zdobył on słynną Śnieżną Panterę.

Lynn Hill na ostatnim wyciągu "The Nose" (fot. John Bachar)

Lynn Hill na ostatnim wyciągu „The Nose” (fot. John Bachar)

Podobnie jak w latach poprzednich, niezwykle ważnymi i zarazem prestiżowymi pozycjami festiwalu będą 2 niezależne konkursy filmowe. W Międzynarodowym Konkursie Filmowym o nagrodę Grand Prix 14. KFG powalczą zagraniczni twórcy, natomiast Polski Konkurs Filmowy kierowany będzie do twórców znad Wisły. Do drugiego z wymienionych wciąż można zgłaszać swoje propozycje – termin mija 14 listopada.

Publiczność festiwalowa (fot. Adam Kokot / KFG)

Publiczność festiwalowa (fot. Adam Kokot / KFG)

Nie zabraknie flagowej pozycji festiwalu – niezwykle widowiskowego konkursu podciągania na jednej ręce, czyli „Szmaty za szmatę”. Cały czas można zgłaszać się do niego poprzez kontakt z firmą Raven – wyłącznym dystrybutorem Marmota na Polskę. Dla trójki laureatów producent  tradycyjnie przewidział vouchery na zakup wysokiej jakości odzieży i sprzętu. Kto w tym roku okaże się najsilniejszym człowiekiem w Polsce…? Chętni do tego zaszczytnego miana wciąż poszukiwani!

marmot_logo-new2

Marmot – Złoty Sponsor 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Z innych atrakcji na uczestników festiwalu czekają zawody KFG Krak’em All, z finałem w Centrali Ruchu Avatar czy prowadzone przez TOPR warsztaty „Bezpieczeństwo w górach”. Tradycyjnie nie zabraknie kiermaszu sprzętu outdoorowego, na którym będzie można nabyć specjalistyczną odzież, sprzęt i obuwie.

Ramowy program 14. KFG można sprawdzić na www.kfg.pl.

Informacja prasowa Raven

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0