HomeRynek outdoor

Martes Sport Premium w Domach Towarowych Wars Sawa Junior

16 listopada 2016 roku Martes Sport otworzył swój największy salon w Polsce w samym centrum Warszawy, w Domach Towarowych Wars Sawa Junior na ul. Marszałkowskiej 104.

Sklep Martes Sport Premium ma powierzchnię 2 579 m2 i oferuje szeroki wybór marek do aktywności sportowych i outdoorowych, od niskobudżetowych do tych z górnej półki cenowej.

Martes Sport Premium (fot. Under Armour)

Martes Sport Premium (fot. Under Armour)

Martes Sport Premium (fot. Under Armour)

Martes Sport Premium (fot. Under Armour)

W ramach otwarcia odbyło się m.in. spotkanie z Jakubem Rzeźniczakiem, kapitanem Legii Warszawa i ambasadorem marki PUMA, z biegaczką Natalią Tomasiak, pokaz trialu rowerowego Karola Serwina, ekspozycja roweru Mai Włoszczowskiej z Igrzysk Olimpijskich w Rio oraz prezentacja stoiska marki Salomon, a w jego ramach testy butów z membraną Gore-Tex. Partnerem otwarcia została marka Jatomi Fitness, która przygotowała m.in. stanowisko trenerskie i dietetyczne z profesjonalnymi poradami trenera personalnego oraz pomiarem składu ciała na wadze TANITA. Martes Sport planuje kolejne atrakcje w sklepie, 21 listopada miało miejsce spotkanie z Ewą Chodakowską.

Spotkanie z Ewą Chodakowską w Martes Sport Premium (fot. Martes Sport)

Spotkanie z Ewą Chodakowską w Martes Sport Premium (fot. Martes Sport)

Martes Sport planuje kolejny intensywny rozwój, przy czym odnosi znaczne sukcesy w dotychczasowych działaniach. Jak informuje portal Retailnet.pl, w sierpniu 2016 roku przychód firmy osiągnął ponad 75 mln zł, zaś zysk operacyjny EBITDA spółki wyniósł 16 mln zł. W tym okresie spółka sprzedała łącznie 1,72 mln sztuk produktów, w tym m.in. 302 tys. par obuwia oraz 101 tys. sztuk plecaków. Obecny plan zakłada otwarcie 50 sklepów, przy czym firma już dobiła do liczby 200 sklepów w Polsce.

Retailnet.pl informuje także, że w 2017 roku Martes Sport osiągnie przychody przekraczające 1 mld zł, a zakładany zysk operacyjny EBITDA zbliży się do poziomu 150 mln zł. Firma planuje także otworzyć pięć sklepów Martes Sport Premium. W 2017 roku Martes Sport po raz pierwszy wystawi się na targach ISPO.

Źródło: Martes Sport, Retailnet.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0