HomeImprezy outdoor

Petzl złotym sponsorem 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego

Trwają ostatnie przygotowania do 14. KFG, to już 2-4 grudnia! Nie byłoby festiwalu gdyby nie wsparcie sponsorów. Wśród złotych sponsorów imprezy jest między innymi marka Petzl.

Dzięki wsparciu marki Petzl na 14. KFG odbędą się:

I Prelekcja gwiazdy festiwalu Lynn Hill, która od 1989 roku jest sportowcem międzynarodowego teamu Petzl oraz ambasadorem marki – sobota, 3 grudnia, godz. 21.00-22.50, główna sala festiwalowa.

Lynn Hill w akcji (fot. John Evans)

Lynn Hill w akcji (fot. John Evans)

Lynn Hill – nazwisko firmujące światowe wspinanie. Liderka kobiecego, i nie tylko, wspinania w latach 80. i 90. XX wieku. Wspaniała atletka, prezentująca niepowtarzalny styl. To ona pokazała, że dzielenie przejść i osiągnięć w tym sporcie na żeńskie i męskie nie do końca ma sens, bo przecież  granice, jakich sięgnęła, dla wielu – bez względu na płeć – pozostawały nieosiągalne. Słowo „pierwsze” pojawia się przy jej przejściach regularnie. Wyznaczanie standardów i kształtowanie wspinaczkowego pokolenia tamtych lat – to właśnie zasługa Lynn Hill(…)

Więcej o Lynn Hill w artykule: Zawsze kilka kroków z przodu… – Lynn Hill na 14. KFG.

II Warsztaty o bezpieczeństwie w górach i odpowiednim doborze sprzętu pod kątem aktywności zimowych, prowadzone przez Maćka Ciesielskiego (Team Petzl Polska) – niedziela, 4 grudnia, godz. 11:40-13:10, sala nr 8, więcej TUTAJ.

maciek-ciesielski-warsztaty-petzl

III Warsztaty sprzętowe o poprawnym użytkowaniu sprzętu i sytuacjach, które mogą doprowadzić do jego uszkodzenia. Wykład poprowadzi Janina Wrzak (trener i kontroler sprzętu Petzl) – niedziela, 4 grudnia, godz. 13:20-14:20, sala nr 8, więcej TUTAJ.

Petzl jest także patronem Nagrody Publiczności w tegorocznym konkursie filmowym.

petzl-logo

Na 14. Krakowski Festiwal zapraszamy już w najbliższy piątek 2 grudnia na Uniwersytet Ekonomiczny. Wszystko o festiwalu na stronie www.kfg.pl i profilu FB.

kfg-2016-reklama-new

Źródło: wspinanie.pl

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0