HomeNowości z rynku

Pomysły na świąteczne prezenty od Garmina

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi odwieczne pytanie: Co podarować w prezencie? Jeśli nie chcemy, aby prezent od nas zaległ zapomniany na dnie szafy, pomyślmy o tym by był praktyczny i funkcjonalny. Osoby, które same dbają o zdrowie i formę, naturalnie podążają tym tropem podczas wyboru prezentu dla najbliższych.

garmin_fit3

Zdrowy styl życia

Dla osób, które prowadzą zdrowy styl życia, przestrzegają diety i aktywnie spędzają czas, ale też czasami potrzebują dodatkowej motywacji, idealnym prezentem będzie monitor aktywności, czyli ciesząca się sporą popularnością opaska fitness. Opaski liczą kroki i spalone kalorie oraz przypominają o regularnym ruchu, jeśli za długo siedzimy w miejscu. Pomagają planować dietę oraz monitorować codzienny ruch i osiągać wyznaczone cele.

Garmin vivofit 3

Garmin vivofit 3

Mając na uwadze stan zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca 150 minut umiarkowanie intensywnej aktywności (np. szybkiego spaceru) lub 75 minut intensywnej aktywności (np. biegania) w tygodniu. Nowsze modele opasek np. Garmin vivofit 3 liczą minuty intensywnej aktywności. Potrafią już nie tylko rejestrować kroki i tętno, ale automatycznie po ruchach wykonywanych przez użytkownika rozpoznają, czy osoba idzie, biegnie, płynie, czy ćwiczy kardio – wszystkie wyniki zapisują w kalendarzu aktywności na platformie Garmin Connect. Opaski coraz częściej wyposażone są w optyczny pulsometr i mierzą tętno bezpośrednio na nadgarstku jak Garmin vivosmart HR. Najnowszy model opaski z oferty Garmin ma nawet wbudowany GPS, żeby precyzyjnie określać dystans i tempo biegów lub spacerów i zaznaczać pokonaną trasę na mapie. Opaski fitness to urządzenia zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet w każdym wieku. Dosłownie w każdym, bo od niedawna dostępne są również opaski dla dzieci. Garmin vivofit jr ze specjalną przygodową aplikacją, nie tylko monitoruje aktywność, ale też uczy dobrych nawyków. Rodzice mogą ustalać zadania, za których realizację dzieci zgarniają nagrody.

vivofit jr

vivofit jr

garmin_fit2

Dla sportowców

Każdy biegacz z pewnością ucieszy się ze sportowego zegarka z GPS, dużo wygodniejszego i oferującego więcej funkcji niż aplikacje w telefonie. Standardem jest, że zegarki do biegania mają wbudowany czujnik GPS, który określa dystans, tempo i rysuje trasę na mapie. Często występuje w nich też wysokościomierz rejestrujący różnice wzniesień, co najbardziej cenią biegacze górscy (Garmin fenix 3).

Natomiast wbudowany optyczny pulsometr zwalnia z noszenia dodatkowej opaski na klatce piersiowej. Zaawansowane zegarki do biegania z serii Garmin Forerunner mierzą również parametry dynamiki biegu, przykładowo długość kroku i czas kontaktu z podłożem, dzięki czemu można świadomie pracować nad poprawą techniki i osiągać lepsze wyniki. Na podstawie tętna mierzonego podczas treningów zegarki są nawet w stanie określić parametry fizjologiczne, mówiące o aktualnej formie i wydolności organizmu.

Garmin Forerunner

Garmin Forerunner

Aktualnie większość sportowych zegarków posiada funkcjonalność smartwatchy. Na ich ekranie przeczytać można przychodzące wiadomości i zobaczyć, kto dzwoni. Bezprzewodowo przesyłają treningi do aplikacji, można natychmiast sprawdzić ich szczegółowe parametry i udostępnić online do wglądu znajomym. Rozbudowane funkcje użyteczne nie tylko podczas treningów oraz ciekawy design i możliwości personalizacji sprawiają, że sportowe zegarki noszone są na co dzień.

Informacja prasowa marki Garmin

KOMENTARZE

WORDPRESS: 1